Nyomozás indult a Győr+ Média Zrt. szerződéseivel kapcsolatban, mivel hűtlen kezelés gyanúja merült fel, ami jelentős vagyoni hátrányt okozott – tájékoztatta a győri polgármester, Pintér Bence, a Facebook-oldalán hétfőn. A Veszprém Vármegyei Rendőr-főkapitányság az ő korábbi bejelentése alapján vette kezébe az ügyet, amelyben Pintér ismeretlen elkövető ellen tett feljelentést, miután értesüléseket és az önkormányzati cég átvizsgálásának eredményeit figyelembe véve felmerült a gyanú, hogy a Győr+ Média Zrt. közpénzeket fordíthatott fiktív munkavállalásokra.
A polgármester hozzátette, hogy az átvilágítás során több eltérést is észleltek, és meglepődtek azon, hogy a cég, amelynek létszámát korábban 30-40 főre becsülték, 2025-re ténylegesen 93 embert foglalkoztatott. A szerződések átvizsgálásakor fideszes önkormányzati képviselők családtagjainak és barátainak neveivel is találkoztak. „Ez régóta egy családi biznisz” – szögezte le Pintér.
A polgármester arról is beszámolt, hogy a rendőrség június 22-én tanúként kihallgatta a győri városházán. Mint arról májusban beszámoltunk, Pintér Bence április végén tett feljelentést a Győr+ Média Zrt. ügyében hűtlen kezelés és költségvetési csalás gyanújával, miután úgy értesült, hogy a cég bérlistáján olyan személyek szerepelhettek, akik valójában nem dolgoztak, pedig a médiacég az elmúlt években több mint egymilliárd forint támogatást kapott az önkormányzattól.
Május közepén Pintér bejelentette, hogy megszűnik a Győr Plusz Televízió, a Győr Plusz Rádió, a Győr Plusz Hetilap és a gyorplusz.hu, mivel a cég gyakorlatilag fizetésképtelenné vált; a 2025-ös gazdasági beszámoló szerint 335 milliós kölcsönt kapott a Győr-Szoltól, és 330 milliós adósságot halmozott fel.
A Győr+ Média fizetési listáján szerepelt Kohán Mátyás, a Mandiner propagandistája, aki 2023-ban és 2024-ben összesen nettó 1,14 millió forintot kapott különböző megbízásokért. A polgármester szerint a szerződésekben szereplő 11 adásnapból csupán hét adás készült, 26–34 perces műsorok formájában, amelyek átlagos nézettsége mindössze 104 megtekintés volt.
Pintér ezt úgy összegezte: Kohán több mint ezer forintot keresett minden YouTube-néző után. Az utóbbi hónapokban több önkormányzati cégnél is büntetőeljárás indult, köztük a Győr-Szol Zrt. ügye, ahol Pintér szerint 1,7 milliárd forint hiányzik a lakáskasszából. Februárban már kihallgatták a polgármestert tanúként, áprilisban pedig a rendőrök további iratokat és videókat vettek át a nyomozás érdekében.
A Fidesz választási veresége után nem sokkal döntés született a győri önkormányzati médiacég működésének leállításáról. Bár a Győr+ Média még működik, a tulajdonos jelezte, hogy a cég, amelyet a helyi Fidesz propagandafegyverének tartanak, a jelenlegi formájában megszűnik. A médiacég működéséről és megszűnésének okairól részletesen írtunk, a cikket itt lehet elérni.
Forrás 24.hu
