Gulyás nyilatkozott Magyar kommunikációjáról.

Gulyás nyilatkozott Magyar kommunikációjáról.

Gulyás Gergely megosztotta véleményét Magyar Péter „tisztítótüzéről”. A Fidesz frakcióvezetője a Blikknek nyilatkozva kifejtette, hogy véleménye szerint a miniszterelnök túlzó kifejezéseket használ.

Gulyás Gergely először a javaslat kapcsán elmondta, hogy egyelőre semmi információja nincs róla, mivel a hosszú halogatás után most került csak benyújtásra. Magyar Péter beszédéről viszont elmondott néhány gondolatot.

– A stílus, a szóhasználat és a korábbi kormány Cosa Nostrával való összehasonlítása olyan túlzások, amelyek kárt okoznak a közéletben, és nem is hitelesek attól a miniszterelnöktől, aki néhány évvel ezelőtt még Orbán Viktor támogatásával tündökölt – hangsúlyozta Gulyás, hozzáfűzve: eddig a hazai politikai kommunikáció sem volt mentes a személyeskedéstől, de Magyar Péter ezt egy új szintre emelte.

– Az ellenzék szerepét vállalva a korábbi kormány tagjait sértegeti a retorikájában. Szerintem ez helytelen, és nem segíti a párbeszédet. Ha jó ügyeket kell képviselni, az ellenzék partner tud lenni, de egy olyan javaslatról, amelyet május eleje óta sokadjára ígérnek, hogy jövő héten benyújtják, ám eddig nem láthattuk, arról nem tudok véleményt nyilvánítani, mert nem olvastuk el – tette hozzá.

A rendkívüli parlamenti ülés legfontosabb bejelentését Magyar Péter tette, aki elindította a „tisztítótűz műveletnek” nevezett korrupcióellenes programot. Ennek részeként létrejönne a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal, amelyhez 47 jogszabály módosítása szükséges. A miniszterelnök célja a politikai és gazdasági korrupciós hálózatok felszámolása, és állítása szerint a kormánya az utóbbi 40 napban olyan dokumentumokhoz jutott, amelyek milliárdos nagyságrendű visszaélésekre utalnak. A miniszterelnök azonban megvédte Gulyás Gergelyt is, akiről kijelentette, hogy soha nem csalt el egy forintot sem.

Forrás www.blikk.hu