Pócs János a Parlament folyósóján mondta el a Blikknek, hogy egyértelmű, Magyar Márton fizetett a Szőlő utcai ügy koronatanújának azért, hogy terhelő állításokat tegyen a fideszes politikusokra. Hozzátette, szerinte Majka is Magyar Péternek írta a Csurran-cseppen című dalát.
„Egy hét gondolkodás után valamit mondani kell. Sokkal egyszerűbb lett volna, ha lejönnek. Kétszer is ott voltunk a Kontroll szerkesztősége előtt. Ha Magyar Márton meg akar vádolni a rendőrségen, vagy a bíróságon, ott kellett volna megtennie. Azért mentünk oda” – mondta a fideszes képviselő azzal kapcsolatban, hogy a Kontroll alapítója feljelentést tervez tenni ellene becsületsértés miatt.
Minden normális demokráciában, ha egy miniszterelnök, vagy a hozzá köthető személyek igaztalan vádakat terjesztenek a politikai ellenfelükről, annak súlyos konzekvenciái vannak. Reméljük, hogy itt is így lesz. Bár szerintem Majka Magyar Péternek írta azt a számot, amiben elhangzik, hogy hogy »én mindent túlélek«
– jelentette ki Pócs arra a kérdésre, mi lesz szerinte a Szőlő utcai ügy kimenetele, majd utalt a Csurran-cseppen című dalra.
Pócs János, Magyar Márton és „Sanyika”
Ahogy arról beszámoltunk, Pócs János fideszes országgyűlési képviselő kedden egy videót tett közzé a Facebook-oldalán, amelyben egy újabb videót ígért. Utóbbiból állítása szerint kiderül az igazság a Szőlő utcai botrányról – ami szerinte álbotrány –, és arról is, hogy ki az a Zsolti bácsi. A videóban Kiss Márió nevelőt hallhatjuk, a javítóintézet körüli botrány koronatanúját, aki szerint a Zsolti bácsi ügy a Tisza Párt felépített stratégiája lehet, amely célja kizárólag a pártpolitikai haszon volt.
Kiss Márió ismertette, hogy 2020-ban a Szőlő utcában dolgozott nevelőként, így amikor meglátta a kontrollos interjút Sanyikával, írt egy levelet, és a Kontrolltól fel is hívták mintegy 10 perccel később. Magyar Márton elmondta neki, hogy Sanyikával október óta tartják a kapcsolatot, és az volt a megállapodásuk, ha Sanyika elárulja Zsolti bácsi kilétét, négymillió forintot adnak érte ügyvéd előtt. A volt nevelő szerint ez több szempontból is aggályos.
Elmondása szerint Sanyika már a videó elején hazudott, ugyanis nem az igazgató, Juhász Péter fogadta be, ő egyébként is nagyon keveset volt a gyerekek között. Kiss Márió szerint az sem volt igaz, hogy Sanyika az ügyészség előtt mondta el először Zsolti bácsi nevét.
Olvasd tovább itt: index.hu
