„Szabó Bence r. őrnagy – 2026.06.16.” – olvasható Szabó Bence hétfő esti Instagram-bejegyzésén. A fotón egy rendőrségi dosszié látható, amelyből egy „Visszavétel hivatásos szolgálati viszonyba” feliratú papír lelóg.
Májusban Pósfai Gábor belügyminiszter bejelentette, hogy Szabó a Belügyminisztériumban fog dolgozni, ahol az állomány véleményének közvetítése és érvényesítése lesz a feladata.
A Telexnek adott válaszában Szabó Bence elmondta, hogy nem a Nemzeti Nyomozó Irodához tért vissza, hanem az Országos Rendőr-főkapitánysághoz, ahol a belügyi tárca által meghatározott feladatokat lát majd el. Arra a kérdésre, hogy csatlakozna-e a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatalhoz, Szabó annyit mondott, hogy „most ez a helyzet”. A korábbi százados már nem tisztként, hanem főtisztként – őrnagyként – tért vissza a rendőrséghez.
Június elején Szabó Bence elindította a visszatérési eljárását, miután Pósfai Gábor utasította, hogy lehetőséget kell biztosítani a pályát korábban elhagyó kollégák számára, hogy visszatérhessenek a hivatalos állományba, amit az előző vezetés korlátozott.
Márciusban Szabó a nyilvánosság elé állt azzal, hogy a titkosszolgálatok megpróbálták megbuktatni a Tisza Párt informatikai rendszerét. Ezután hivatali visszaélés és más bűncselekmény gyanújában nyomozás indult, hogy vajon a Tisza Párthoz kapcsolódó informatikai szakemberek esetében titkosszolgálati nyomásra tartottak-e házkutatást. Ezen kívül a főügyész javaslatára az MNB-ügy eljárása a Központi Nyomozó Főügyészséghez került, szakszerűségi okok miatt.
Szabó szolgálati panaszt is benyújtott, mert úgy véli, hogy jogellenesen szüntették meg a munkaviszonyát. Május elején a Legfőbb Ügyészség megszüntette Szabó „gyanúsítotti jogállását”, indokolva azzal, hogy a gyanúsítás idő előtti volt, és valószínűsíthető, hogy nem célzott jogtalan előny szerzésére. Bár Szabó már nem gyanúsított, az ellene folyó eljárás ezzel még nem zárult le.
Forrás telex.hu
