Magyar Péterrel beszélgetett Rónai Egon az ATV Egyenes beszéd című műsorában hétfő este. A kormányfő a Tiszítótűz-művelet részleteit ismertette az interjúban.
„Június 22-e legalább olyan fontos lehet, mint az április 12-e” – kezdte Magyar Péter az interjút, hozzátéve, hogy a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal felállításáról szóló jogszabály-módosítás hamarosan felkerülhet a kormány oldalára.
Magyar Péter szerint társadalmi támogatottság nélkül nem lehet megvívni ezt a küzdelmet, ezért mindenkit arra buzdít, lépjen fel a néhai maffia-állam ellen. „Talán még Európában sem volt példa erre” – jelentette ki a kormányfő.
„Ez a hivatal mindent látni fog”
Minden adóévben tájékoztatást fog kapni a hivatal a NAV-tól azokról a cégekről, akiknek bevétele 75 százaléka állami közbeszerzésekből érkezett, ezeket ellenőrizni fogja a kormány. Kitért arra is, hogy a hivatal és az ügyészség között nem fog hierarchia kialakulni, egymás mellett és egymást segítve fognak dolgozni.
„Ez a hivatal mindent látni fog” – fejtette ki Magyar, majd elmondta, hogy a kockázatelemzést büntetőeljárás is követheti, de másik hatósághoz is irányíthatják az ügyet, és polgári pert is indíthatnak. Azt is elmondta, hogy a legjobb pénzügyőröket, rendőröket, nyomozókat és ügyészeket fogja alkalmazni a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal.
Rónai Egon „szuperügyészségnek” titulálta a felvázolt tervek alapján a hivatalt. Magyar elmondta, hogy nagyon szigorú integritási szabályok vonatkozik majd a hivatalra, mentelmi joguk is lesz, továbbá 24 órás védelmet kapnak az ott dolgozók.
A miniszterelnök, valamint kollégái is kaptak fenyegetéseket „oligarcha bűnözőktől”, éppen ezért tartja fontosnak a fizikai védelmet.
Augusztus 20-ig kinevezik az új köztársasági elnököt
A „jogállam Jeanne d’Arcjává” nőtt Sulyok Tamás a miniszterelnök szemében, ezt arra értette, hogy többször találkoztak személyesen is, mégsem mondott le köztársasági elnöki pozíciójáról.
Augusztus 20-ig meglesz az új köztársasági elnök
– jelentette ki Magyar.
A módosítás kimondja, hogy tizenkét évben korlátozzák az országgyűlési képviselők mandátumát, Magyar Péter szerint ez nem lesz érvényes visszamenőlegesen. Magyar Péter szerint több társadalmi javaslat érkezett arra, hogy ezt nyolc évben korlátozzák. „Soha ennyien nem nézték az abszolút parlamentet” – mondta.
A Pride is szóba került, Magyar Péter elmondta, ott lesz-e a felvonuláson
A kormányzatnak semmi köze nem lesz a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal munkatársainak a kiválasztásában. Hozzátette, szeptember elején létre kellene hozni egy testületet, akik koordinálják ezt az egész folyamatot, ezután tudna megszületni az új alaptörvény szövege.
„Ez nem egy öncélú dolog” – jelentette ki Magyar a módosításról, hozzátette, hogy ezzel a tiszás képviselőket is korlátozzák, ezzel a hazájukat szolgálják, nem a zsebüket.
Elmondta, hogy Gulyás Gergellyel egyetértettek abban, hogy a gyülekezési törvény korlátozásának nem volt értelme a Fidesz részéről. Mindez a szombati Pride miatt került szóba, amin Magyar Péter nem fog részt venni, mert kihelyezett parlamenti ülésük lesz vidéken.
Sűrűn indult a miniszterelnök hete
Az Országgyűlés hétfői ülése 13 órakor, a miniszterelnök napirend előtti felszólalásával kezdődött. Magyar Péter az eddigi talán legfontosabb parlamenti felszólalásának nevezte a mait. Az ülést követően a miniszterelnök egy rendkívüli sajtótájékoztatót tartott a Parlamentben . A kormányfő többek között arról beszélt, hogy az Alaptörvény-módosító javaslatuk benyújtása után Sulyok Tamás még körülbelül egy hónapig lehet köztársasági elnök.
Azonban itt még nem ért véget a nap, ugyanis Magyar Péter a 444 stúdiójában adott interjút. Elmondta, hogy kifejezett kérése az, hogy a Tisza frakcióülésein vegyenek részt a miniszterek is – azok is, akik nem képviselők, mivel ez megkönnyíti az információáramlást.
Olvasd tovább itt: index.hu
