Reagált a szegedi gyár környezetszennyezési vádjaira.

Reagált a szegedi gyár környezetszennyezési vádjaira.

Stella Li, a BYD kínai autógyártó alelnöke reagált a szegedi gyár körüli környezetvédelmi botrányra, és határozottan elutasította a céget érintő vádakat. Li úgy véli, hogy a vállalat nem követett el semmilyen jogsértést, ám közölte, hogy a további kommunikációt a jogi képviselők fogják lebonyolítani. A vádak hátterében egy májusi kormányzati bejelentés áll, amely szerint súlyos környezetvédelmi szabályszegésekkel vádolják a beruházást – olvasható a vg.hu-n.

A botrány kirobbanása akkor kezdődött, amikor Gajdos László, a környezetvédelemért felelős miniszter arra szólította fel a BYD-t, hogy azonnal állítsa le a feltételezett környezetkárosító tevékenységeit. Ezt követően a Csongrád-Csanád Vármegyei Kormányhivatal feljelentést tett, és a rendőrség nyomozást indított környezetkárosítás gyanújával.

A hatóságok azt állítják, hogy a beruházási területről kitermelt talaj, amely az egészségügyi határérték feletti alkilbenzol-tartalmú, több helyszínen került elhelyezésre. E környezetszennyezési problémák felvetik a kérdést, hogy milyen hatással van ez a közösségre és a vállalat hírnevére.

Forrás mandiner.hu