Navracsics Tiborék nyílt levélben kérik a jobboldali tőkéseket a fideszes média támogatására.

Navracsics Tiborék nyílt levélben kérik a jobboldali tőkéseket a fideszes média támogatására.

Tedd a Telexet megbízható forrásoddá!

Navracsics Tibor és Ferencz Orsolya arra számítanak, hogy a nemzeti tőkések, akikkel szemben kritikát fogalmaznak meg, akik jelentős vagyonra tettek szert az Orbán-kormány idején, támogatják a fideszes média helyreállítását és egy „minőségi jobboldali médiaportfólió” finanszírozását.

„Úgy gondoljuk, a polgári értékek mellett akkor is ki kell állni, amikor nehezebb a helyzet” – írták nyílt levelükben, amely a fideszes média elbocsátásaira reagál. Szerintük a nemzeti tőkéseknek felelősséget kell vállalniuk a nehéz helyzetben lévő jobboldali sajtó munkatársaiért is.

„Ezért sürgetjük őket, hogy támogassák és finanszírozzák a konzervatív médiát” – tették hozzá, kérve a jobboldali nagytőkét, hogy azonnal kezdjenek el egy minőségi jobboldali médiaportfólió létrehozásán dolgozni.

Elvárják továbbá, hogy az állásukat elvesztett szakemberek számára gyorsan kínáljanak új lehetőségeket, és érdemben vállaljanak felelősséget a kialakult helyzetért!

A kormányváltás után a fideszes propagandamédia pénzügyi forrásai gyorsan kimerültek, ami létszámleépítésekhez vezetett a Mediaworks-nél, amelyhez olyan portálok tartoznak, mint az Origo, a Magyar Nemzet és a Hír TV. A jelentős leépítések következtében megszűnt a Bors napilap és több megyei lap nyomtatott kiadása, valamint felfüggesztették a Ripost.hu és a Metropol.hu működését. A PestiSrácok szintén kénytelen volt elbocsátani minden munkatársát, ami után a portál főszerkesztője, Huth Gergely megjegyezte, hogy várják a baloldali kollégák támogatását. A fideszes média leépítéséről további részleteket itt olvashatsz.

Partnereinktől

Tedd a Telexet megbízható forrásoddá!

Kövess minket Facebookon is!

További élő árfolyamok!

Forrás telex.hu