Karácsony Gergely (Fotó: Magyar Hang/Végh László)
A főpolgármester keddi Facebook-bejegyzésében bejelentette, hogy megszabadítják Budapestet a maffiaszerűen működő alvállalkozói hálózatoktól. Kiemelte, hogy „bennünket nem lehet megvesztegetni”, amit még a legnagyobb megvesztegető is elismer. Egy friss sajtóhírből kiderült, hogy egy „Pék” nevű figura, aki rá hivatkozott, zsebre tett korrupciós pénzt, de a megvesztegető is elmondta, hogy az ilyen súlyos összegeket akár el is dobhatta volna, hiszen nem tudta érvényesíteni érdekeit a fővárosban. Karácsony Gergely hozzátette, hogy ők kezdtek neki a hálózat felszámolásának.
A közműcég, a Budapesti Közművek (BKM) létrehozásakor elrendelték az alvállalkozói munkák fokozott ellenőrzését és szigorúbb beszerzési rendet vezettek be, amit több cég is átvett. Minden, a Fővárosi Önkormányzat kezelésében lévő zöldterület fenntartással kapcsolatos munkát a BKM végzett, elkerülve az alvállalkozók bevonását. A temetők zöldfelület-fenntartásával kapcsolatosan büntetőfeljelentést tettek, és a Fővárosi Törvényszéken polgári pert indítottak múltbeli alvállalkozói teljesítmények miatt, kilenc vállalkozó ellen.
Határozottan elmondta, hogy tavaly másodjára is feljelentést tettek a zöldfelületi munkákhoz köthetően. Karácsony Gergely szerint sikerült kiszorítani a parkfenntartási maffiát: 140 új munkavállalót vettek fel és 300 millió forintért saját gépeket vásároltak. Utalt a parkolási maffiára is, és emlékeztetett arra, hogy Tarlós István nem tudta rendezni a kérdést Orbán Viktor miatt. Most, ígérte, jövő hónapban eltüntetik a régi parkolóautomatákat.
Ennek kapcsán megemlítette, hogy június 4-én bírósági döntés született Őrsi Gergely és Láng Zsolt letartóztatásáról, valamint Molnár Zsolt és Puskás Péter ügyéről, akik az óbudai korrupciós ügy résztvevői. Az ügyészség gyanúja szerint egy vállalkozó több mint 2 milliárd forintot fizetett ki politikai képviselőknek, hogy cégei jó szerződésekhez jussanak. A Központi Nyomozó Főügyészség akkor közölte, hogy az érintettek ciklusokon átívelő módon vettek fel megvesztegetési pénzeket, és már 12 új személyt is gyanúsítanak az ügyben, így összesen 32 személyt hallgattak ki eddig.
Forrás hang.hu
