Karácsony Gergely keddi nyilatkozata alapján a Telex cikkére reagálva hangsúlyozta: „Bennünket nem lehet megvesztegetni, még a fő megvesztegető is ezt elismeri.” A cikk arról számolt be, hogy a Pék becenévre hallgató politikus több százmillió forint kenőpénzt kapott Z. Zsolttól a parkfenntartási ügyek kapcsán. Karácsony kiemelte, hogy a kenőpénz nem teljesítette célját, mivel Z. Zsolt cége, a Pannon Park Forest Kft. nem kapott munkát a Fővárosi Önkormányzattól, sőt saját szavaival élve „a Dunába is dobhatta volna a milliókat”.
A főpolgármester Facebook-posztjában emlékeztetett arra, hogy a főváros fenntartásában lévő zöldterületek karbantartását a BKM szervezi, és az alvállalkozókat kizárták. Ezt a folyamatot érintette a közbeszerzések átalakulása is, hiszen új közbeszerzés nem indult, a feladatokat kizárólag saját erőforrásaik segítségével látják el.
Közben kiderült, hogy a XIII. kerület már 9 milliárd forintra szerződött a parkfenntartással kapcsolatos botrány egyik érintett cégével, és a XII. kerület szintén érintett volt, mivel a gyanús cég számos pályázatot nyert el Pokorni Zoltán idején. Karácsony emlékeztetett a parkolási maffiára, valamint Tarlós István korábbi kijelentésére, miszerint Orbán Viktor nem engedte neki a parkolás rendezését, mert az politikai feszültségeket okozott volna. Hozzátette, hogy a következő hónapban véglegesen megszüntetik a parkolási maffiát támogató, évek óta működő parkoló-automatákat a városban.
Forrás hvg.hu
