Elfogadta az Országgyűlés a környezetszennyezés elleni törvényt.

Elfogadta az Országgyűlés a környezetszennyezés elleni törvényt.

Az Országgyűlés megszavazta a vizuális környezetszennyezés elleni jogszabályt, amely célja a gyűlöletpropaganda és a reklámzaj csökkentése. Az utóbbi évek tapasztalatai azt mutatták, hogy a magyar társadalom kénytelen volt hozzászokni ahhoz, hogy hirdetési plakátok borítják a városokat, sok esetben a közpénzekből finanszírozott gyűlöletkeltő üzenetekkel.

Emellett a történelmi belvárosok is súlyos károkat szenvedtek, hiszen sok helyen hirdetési anyagok takarják el a legszebb épületeinket. Az emberek a mindennapok részévé tették a félelmetes mennyiségű reklámot, amely mindenhol jelen van. Az ilyen állapotok kialakulása nem véletlen, hanem a Fidesz-kormány döntéseinek eredménye, amely során a propaganda és a gazdasági érdekek előrébb valónak bizonyultak az önkormányzatok jogainál.

Az új törvény reményeink szerint végre megváltoztatja ezt a trendet, és lehetőséget biztosít arra, hogy visszaállítsuk a városaink vizuális harmóniáját. A cél, hogy eltüntessük a túlzott reklámzajt, és a közterületeket ismét az emberek számára élhetőbbé tegyük.

Forrás mandiner.hu