Magyar Péter: Szégyen, hogy a Fidesz–KDNP nemet mondott 6000 milliárdra.

Magyar Péter: Szégyen, hogy a Fidesz–KDNP nemet mondott 6000 milliárdra.

Átfogalmazás:

Felbecsülhetetlen előrelépést tettünk a működő, emberséges Magyarország irányába, ugyanakkor szégyenteljes és elfogadhatatlan, hogy a Fidesz–KDNP elutasította a magyar embereknek járó hatezer milliárd forint uniós támogatásra vonatkozó javaslatot, a független és szabad közmédiára, valamint a gyűlöletkeltő plakátok betiltására – írta Magyar Péter miniszterelnök keddi Facebook-bejegyzésében.

A kormányfő a keddi parlamenti ülés utáni értékelésében kiemelte, hogy „nagyon jelentős napon vagyunk túl, fontos szavazások zajlottak a magyar Országgyűlésben”. Emlékeztetett arra, hogy hétfőn elindult a Tisztítótűz művelet, bemutatták a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatalról szóló javaslatukat, kedden pedig kulcsfontosságú javaslatok kaptak zöld lámpát. Hangsúlyozta, hogy „Magyarországon több évtized után újra lesz szabad, független közmédia”, ami jelentős változást hoz, mivel az új törvények alapján átalakul a közmédia működése és felügyelete, „és természetesen a szabadság mértéke is”. „A Fidesz erre elutasító szavazatot adott” – fűzte hozzá.

Magyar Péter elmondta, hogy az Országgyűlés nagy többséggel elfogadta a gyűlöletkeltő plakátok teljes betiltását, valamint azt a jelentős jogszabálycsomagot is, amely szükséges a 6000 milliárd forint uniós forrás hazahozatalához. Hangsúlyozta, hogy rengeteget dolgoztak ennek érdekében, és „a fideszes hazugságokkal szemben” nem mondtak le semmiről, hiszen Európa egyik legszigorúbb korrupcióellenes és átláthatósági szabályait vezették be – magyarázta. Kiemelte, hogy a Fidesz, a KDNP és a Mi Hazánk képviselői elutasították ezt, tehát nemet mondtak a magyar embereknek, kórházaknak, közlekedésnek, szociális szektornak, vállalatoknak és az agráriumnak járó 6000 milliárd forintra. Magyar Péter szerint a fideszes képviselők azért szavaztak így, „mert már nem tudják eltulajdonítani ezt a pénzt”.

Megemlítette, hogy a parlamenti vizsgálóbizottságok szabályairól is szavaztak, és a jövőben nem kerülhetik el a beidézett személyek a megjelenést, mivel komoly pénzbírságra számíthatnak, és akár rendőrök is elővezethetik őket.

(MTI)

Forrás hang.hu