58 éves mogyoródi férfi a Dunába dobta a Pride-zászlókat, elfogták.

58 éves mogyoródi férfi a Dunába dobta a Pride-zászlókat, elfogták.

A rendőrség elfogta és gyanúsítottként kihallgatta azt a férfit, aki az Erzsébet hídról zászlókat dobott a Dunába – jelenti a police.hu.

A 58 éves férfit június 22-én este otthonában vették őrizetbe, majd rongálás bűncselekményének megalapozott gyanúja miatt hallgatták ki. Az elkövetést elismerte, és az eljárás során szabadlábon védekezik.

A Pride-zászlók az Erzsébet hídról vasárnap hajnalban tűntek el. Ezt követően Karácsony Gergely főpolgármester bejelentette, hogy hamarosan pótolják a zászlókat, mivel azoknak „helyük van a szabad, sokszínű és szolidáris Budapesten” a Pride-hónap és a felvonulás idején.

Hétfőn Novák Előd, a Mi Hazánk politikusa, aki korábban már eltávolított szivárványos zászlókat különböző hivatalokból, bejelentette, hogy állja a bírságot, amit az Erzsébet hídon való rongálásért kapott.

Karácsony kedden, a szombati Pride-felvonulás kapcsán, egy posztban kiemelte, hogy a szabadság és az elfogadás közös ügyünk, és megköszönte „az ingyen reklámot annak, aki ellopta” az Erzsébet hídról a Pride-zászlókat. Továbbá elmondta, hogy a szombati felvonulás három órakor indul az Operától, és az újra kifeszített zászlók alatt halad a Vérmezőig.

Nyitóképként illusztrációt használtunk. Fotó: HVG / Fazekas István

Forrás hvg.hu