A rendőrség elfogta és gyanúsítottként kihallgatta azt a férfit, aki az Erzsébet hídról zászlókat dobott a Dunába – jelenti a police.hu.
A 58 éves férfit június 22-én este otthonában vették őrizetbe, majd rongálás bűncselekményének megalapozott gyanúja miatt hallgatták ki. Az elkövetést elismerte, és az eljárás során szabadlábon védekezik.
A Pride-zászlók az Erzsébet hídról vasárnap hajnalban tűntek el. Ezt követően Karácsony Gergely főpolgármester bejelentette, hogy hamarosan pótolják a zászlókat, mivel azoknak „helyük van a szabad, sokszínű és szolidáris Budapesten” a Pride-hónap és a felvonulás idején.
Hétfőn Novák Előd, a Mi Hazánk politikusa, aki korábban már eltávolított szivárványos zászlókat különböző hivatalokból, bejelentette, hogy állja a bírságot, amit az Erzsébet hídon való rongálásért kapott.
Karácsony kedden, a szombati Pride-felvonulás kapcsán, egy posztban kiemelte, hogy a szabadság és az elfogadás közös ügyünk, és megköszönte „az ingyen reklámot annak, aki ellopta” az Erzsébet hídról a Pride-zászlókat. Továbbá elmondta, hogy a szombati felvonulás három órakor indul az Operától, és az újra kifeszített zászlók alatt halad a Vérmezőig.
Nyitóképként illusztrációt használtunk. Fotó: HVG / Fazekas István
Forrás hvg.hu
