Négy embert őrizetbe vett a NAV az NKA pénzosztása miatt.

Négy embert őrizetbe vett a NAV az NKA pénzosztása miatt.

Bús Balázs (Fotó: MTI/MTVA / Lakatos Péter)

Cikkünk folyamatosan frissül.

Új részleteket osztott meg Tarr Zoltán a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) választás előtti pénzosztása kapcsán, amely nagy felháborodást keltett.

A társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter tájékoztatott arról, hogy „A Hankó-botrány ügyének felderítése jól halad, a NAV kedden hat embert vett őrizetbe a 17 milliárd forintot meghaladó támogatások kapcsán. A nyomozók munkája, valamint a korábban politikai lojalitás alapján kiosztott közpénzek alapos ellenőrzése elengedhetetlen, mert így lehetne áttekinthetően átalakítani és szakmai alapokon működővé tenni a kulturális támogatási rendszert. Az egykori és jelenlegi munkavállalókat, akiket hűtlen kezelés gyanújával hallgattak meg, a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő (NKTK) és a Kulturális és Innovációs Minisztérium alkalmazásában álltak vagy állnak.”

A 24.hu információi szerint őrizetbe vették és gyanúsítottként kihallgatták Bús Balázst, Óbuda volt fideszes polgármesterét, aki az utóbbi években a Nemzeti Kulturális Alap alelnöke volt.

Forrás hang.hu