Kunhalmi Ágnes, az MSZP volt társelnöke és országgyűlési képviselője a Facebookon osztotta meg csalódottságát, miután Magyar Péter miniszterelnök bejelentette, hogy a jövőben max. 12 évre korlátoznák az országgyűlési képviselők munkavégzését. Ez azt jelenti, hogy valaki legfeljebb három ciklusban képviselheti a parlamentet, amelybe beszámítják az 1990 óta eltöltött időt.
Mivel Kunhalmi Ágnes már három ciklust töltött el képviselőként, 2030-ban nem indulhat újra. Jelenleg nem tagja az Országgyűlésnek, miután visszalépett a budapesti 8-as választókerületi indulástól, mindössze nyolc nappal a választás előtt.
Kunhalmi emlékeztette Magyar Pétert egy korábbi ígéretére, miszerint tiszteletet ad azoknak, akik visszalépnek, és erkölcsi alapot biztosít számukra a jövőbeli induláshoz. Úgy véli, hogy a miniszterelnök nem bízik eléggé a választókban, hogy képesek lennének dönteni és legyőzni a Fideszt. Hangsúlyozta, hogy a magyar társadalom demokratikus tudatának kialakulásához elengedhetetlen, hogy ne a feje fölött irányítsanak.
A korrupcióval és a fideszes oligarchákkal szemben fellépne, és rámutatott, hogy elindul a Magyar Nemzeti Vagyonvédelmi és Visszaszerzési Hivatal is, valamint csatlakoztunk az Európai Ügyészséghez. Kunhalmi kifejtette, hogy nem politikai tisztogatásra van szükség, hanem azokra, akik visszaéltek hatalmukkal.
A 12 éves korlátozás nemcsak őt érintené, hanem a Fidesz-KDNP frakció 22 képviselőjét is, köztük Gulyás Gergelyt. Így 2030 után sok politikus, például Budai Gyula, Kocsis Máté és Szijjártó Péter is új karrier után kell nézzen.
Forrás hvg.hu
