Magyarország a V4-ek újjáélesztését javasolta.

Magyarország a V4-ek újjáélesztését javasolta.

Magyar Péter kedden Gödöllőn, a Grassalkovich-kastélyban először tárgyalt a Visegrádi Együttműködés keretein belül Andrej Babis cseh, Robert Fico szlovák és Donald Tusk lengyel miniszterelnökökkel. Magyar kifejtette, hogy az összejövetel célja a V4 csoport újjáélesztése, mivel az Orbán-kormány szétzilálta azt. A miniszterelnök a keddi parlamenti beszédében hangsúlyozta, hogy a politikai bizalom helyreállítása mellett konkrét javaslatokat is előterjesztett az egyeztetésen:

– egy észak-déli közlekedési folyosó kialakítása,
– energetikai függetlenség megteremtése,
– és az egyetemi együttműködések fokozása.

Magyar Péter a június 11-i kormányzati sajtótájékoztatón arról is beszélt, hogy rendszeresebbé szeretnék tenni a V4-es egyeztetéseket az EU-csúcsok előtt.

Forrás 24.hu