19 éves fiú a kéményről akart leugrani, mentették.

19 éves fiú a kéményről akart leugrani, mentették.


A Tolna vármegyei rendőrség hivatalos közösségi oldalán számolt be arról a rendkívüli és drámai esetről, amely a hétvégén zajlott le Hőgyészen. Egy 19 éves fiatalember szombat éjjel felmászott a helyi iskola udvarán álló, használaton kívüli, csaknem 40 méter magas kémény legtetejére, és azzal fenyegetőzött, hogy a mélybe veti magát.

Tehetetlenül nézték a barátok és a családtagok

A helyzet gyorsan kritikussá vált, ugyanis a fiú kijelentette: ha bárki megpróbál elindulni felfelé, vagy a közelébe merészkedik, azonnal leugrik. A helyszínre siető barátok és kétségbeesett családtagok hosszú időn keresztül, lentről kiabálva próbálták meggyőzni, hogy másszon le, de a fiú hajthatatlan maradt.

A helyszínen lévő járőrök látva, hogy a hagyományos módszerek nem vezetnek eredményre, speciális segítséget kértek. Hegedűs Bálint rendőrőrnagyhoz, a Tamási Rendőrkapitányság Nyomozó Alosztályának vezetőjéhez fordultak, aki korábban célzottan elsajátította a krízishelyzetek kezelésére szolgáló, speciális kommunikációs technikákat.

Egy telefonhívás, ami életet mentett

Az őrnagy nem ment fel a kéményre, hanem telefonon vette fel a kapcsolatot a fent lévő, zaklatott állapotban lévő fiatallal. Hegedűs Bálint a feszült percekben végtelen türelemmel, empátiával hallgatta meg a fiú problémáit, és igyekezett megnyugtatni őt.

A szakszerű és emberi hangvételű krízisintervenció végül teljes sikert hozott: a fiatalember elállt a szándékától, megnyugodott, és önként, biztonságban lemászott a magasból. A földet érést követően a helyszínen várakozó mentők azonnal átvették és megfigyelésre kórházba szállították.

Az eset ismét rámutat arra, milyen fontos szerepe van az odafigyelésnek, az empátiának és a megfelelő kommunikációnak krízishelyzetekben. Sokszor egy segítő kéz vagy egy támogató beszélgetés is elegendő lehet ahhoz, hogy valaki újra reményt találjon és segítséget fogadjon el

− írta bejegyzésében a Tolna vármegyei rendőrség, külön megköszönve a tamási nyomozó lélekjelenlétét.

Ha Ön vagy valaki a környezetében krízishelyzetben van, segítségre szorul, ne maradjon egyedül a bajban! Hívja a nap 24 órájában ingyenesen elérhető lelki elsősegély-szolgálatot a 06-80-810-600-as számon, vagy vészhelyzet esetén tárcsázza a 112-es segélyhívót!

A Kék Vonal Gyermekkrízis Alapítvány lelkisegély-szolgáltatása 24 év alatti fiatalok és gyerekekért aggódó felnőttek számára éjjel-nappal, ingyenes és anonim módon elérhető a 116 111-es telefonszámon vagy a kek-vonal.hu oldalon. Chatelni 13–21 óra között itt lehet. 

Ha felnőtt, tárcsázza a krízishelyzetben lévők részére rendszeresített, ingyenesen hívható 116-123-as telefonszámot!