Kovács Zoltánt kirúgták a Nimród Vadászújságtól.

Kovács Zoltánt kirúgták a Nimród Vadászújságtól.

Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!

Az Országos Magyar Vadászati Védegylet vezetősége úgy döntött, hogy június 23-tól dr. Kovács Zoltánt felmenti a Nimród Vadászújság főszerkesztői pozíciójából – áll a Magyar Vadászkamara hivatalos közleményében. A kamara és a védegylet rendkívüli ülése során megvitatta a Nimród jövőjét, és arról is határoztak, hogy az államtitkár helyett más személy vezesse tovább az újságot. A főszerkesztői feladatokat a felmondási időszak alatt Pechtol János, a Védegylet ügyvezető elnöke fogja ellátni.

Kovács Zoltán nem reagált pozitívan a hírre, amit a Nimród Facebook-oldalán közzétett bejegyzése is tükröz. A főszerkesztő a következőket írta a nemrégiben megjelent sajtóhír kapcsán:

„A mai döntés tükrében – amelyről nem értesítettek, és ami személyesen sem lett közölve velem – csak annyit mondhatok: köszönöm mindenkinek, aki az elmúlt hét évben mellettünk állt, és aki őszintén hitte, hogy a vadászat ügyét nem pártpolitikai, hanem szakmai megfontolások irányítják. Büszkék lehetünk arra, amit elértünk! Mindenki másnak pedig Fekete István idézetét idézem: „Nem csoda, hogy annyi baj van a világon, mert az emberek gonoszságánál csak az ostobaságuk nagyobb.”

A Védegylet vezetősége arról is határozott, hogy megszünteti az Egy a Természettel Nonprofit Kft.-vel fennálló kiadói szerződését, amelyet a megváltozott külső körülmények indokoltak. Az említett nonprofit cég 2021 óta több mint 700 millió forint állami támogatást kapott, amelyet nagyrészt a Nimród működtetésére, így Kovács főszerkesztői fizetésére is fordítottak.

Partnereinktől

Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!

Kövess minket Facebookon is!

További élő árfolyamok!

Forrás telex.hu