Kiderült, mi okozhatta a miskolci Szinva patak elszíneződését. Tóth-Szántai József polgármester bejegyzése szerint a helyszíni vizsgálatok és az első információk alapján a Miskolci Hőszolgáltató Kft. (MIHŐ) egyik gőzfejlesztő kazánjánál karbantartási munkálatok zajlottak.
A kazánból leengedett, vas-oxidot tartalmazó vizet eredetileg a szennyvízelvezető rendszerbe engedték, azonban műszaki hiba vagy mulasztás miatt a víz egy része a Szinvába jutott – írta a polgármester.
Ismertette, hogy a helyszínen több hatóság is vizsgálatot folytatott, információi szerint pedig az elszíneződést okozó anyag nem jelent veszélyt emberre. Hozzátette, a szennyeződés az élővilágban károkat okozott, amit elfogadhatatlannak tart, és vizsgálatot rendelt el az eset kivizsgálása érdekében.
Emellett azonnali tájékoztatást kért a MIHŐ ügyvezetőjétől a történtekről, a felelősség kérdéséről, valamint azokról az intézkedésekről, amelyekkel megelőzhető, hogy hasonló eset a jövőben előforduljon.
(Borítókép: Tóth-Szántai József / Facebook)
Olvasd tovább itt: index.hu
