A javasolt módosítás nem csupán Sulyok Tamást érinti érzékenyen. Schmitt Pál a plágiumbotrány következtében 2012-ben, míg Novák Katalin 2024-ben a kegyelmi ügy miatt lépett vissza a posztjáról. Az egyetlen, aki továbbra is jogosult lenne a törvényben meghatározott juttatásokra, Áder János, mivel ő a teljes két ciklusát letudta.
A köztársasági elnök jogállásáról és javadalmazásáról szóló jogszabály átdolgozása lehetővé tenné a volt államfők élethosszig tartó juttatásainak reformját. Jelenleg ez a rendszer a hivatalban lévő elnök bérével azonos, amely a házelnöki tiszteletdíj 1,1-szeresének megfelelő, bruttó 6,4 millió forintos havi juttatást biztosít az ex-elnökök számára.
A módosítás így alapvetően változtathatja meg a juttatások rendszerét, és új szabályokat vezethet be a volt köztársasági elnökök anyagi támogatásával kapcsolatban. Ezzel a lépéssel a jogalkotók egy új keretet szeretnének kialakítani az állami szolgálatban eltöltött idő után járó juttatások alapján.
Forrás mandiner.hu
