A Mediaworks összeomlása azt jelzi a tulajdonosai részéről, hogy a cégcsoport ebben a formájában soha nem volt piacképes – nyilatkozta a tudományos és technológiai miniszter szerdai Facebook-bejegyzésében, reagálva a Mandiner munkatársainak elbocsátására.
Tanács Zoltán kiemelte, hogy a Tisza-kormány nem hozott és nem is tervez olyan intézkedéseket, amelyek korlátoznák a sajtószabadságot. Az Orbán-kormány megbukása után a közpénz megvonása elég volt ahhoz, hogy megszüntessék a hazugságokat és félretájékoztató publikációkat gyártó gépezet működését. Hozzátette: a rendszer nem médiát üzemeltetett, hanem propagandát gyártott.
Szerinte bár lehetőség nyílhat a tisztulásra, valószínűbb a teljes összeomlás. „Most elérkezett az igazság pillanata” – fogalmazott. Tanács Zoltán álszentségnek bélyegezte az „ellenzékbe szorult, elbukott” kormánypárt aggodalmait a sajtószabadság miatt, és arra mutatott rá, hogy korábban nem volt ekkora felháborodás, amikor az elbocsátott „újságírók” lejárató kampányokat folytattak közpénzből.
Véleménye szerint téved, aki azt hiszi, hogy a „nemzeti nagytőkések” meg fogják menteni ezeket a propagandistákat. Szerinte a NER oligarchái többsége nem igazi üzletember, hanem stróman, és cégeik állami megrendelések nélkül nem versenyképesek.
Tanács Zoltán említette, hogy jelenleg két fontos kormányzati javaslat társadalmi egyeztetése folyik, az Alaptörvény átmeneti módosítása és a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal létrehozása. Az Alaptörvény módosítása átmeneti jellegű, és az „orbáni maffia politikai csápjait” célozza, megalapozva ezzel a demokratikus jogállam helyreállítását. A teljes alkotmányozás várhatóan egy éven belül zajlik majd.
Zárásként megemlítette, hogy a javaslatok már eddig is érkeztek, amelyeket figyelembe vesznek a jogszabálytervezetek javítása érdekében.
Forrás 24.hu
