Mi Hazánk így reagálna a Pride zászlókra az Erzsébet-hídon.

Mi Hazánk így reagálna a Pride zászlókra az Erzsébet-hídon.

A Mi Hazánk Mozgalom a hétvégén az Erzsébet-hídra látogatott, méghozzá nem mindennapi módon. Eseményeik keretében 30 zászlóval jelentek meg. Most azonban nem a Pride felvonulást képviselő szivárványos zászlók, hanem a piros, fehér, zöld lobogók voltak a középpontban. Ezt a Facebook-posztjukban is megemlítették, amire Karácsony Gergely főpolgármesternek azonnal reagált.

Mint ahogy korábban írtuk, egy férfi vasárnap Budapestre utazott, hogy az Erzsébet-hídnál leszedje a „Progresszív Pride zászlókat” és azokat a Dunába dobja. Nem sokkal később értesültünk arról, hogy a Budapesti Rendőr-főkapitányság rongálás gyanújával nyomozást indított az ügyben. A hatóságok a térfigyelő kamerák felvételei és a gyanúsított autójának rendszáma alapján azonosították az elkövetőt – írja a police.hu. Az elkövetőt június 22-én, este a mogyoródi otthonában fogták el a rendőrök.

A Mi Hazánk Mozgalom tagjait is foglalkoztatta az esemény. Facebook-oldalukon megosztották, hogy az „Ifjak” a híd egészét magyar zászlókkal díszítették fel. Elmondták, hogy júniusban, akárcsak az év többi napján, egy normális ember a családjára, hazájára és az elért sikereire lehet igazán büszke.

Nem részletezték, hogy mit értenek „normális” alatt, de a bejegyzésben megemlítik, hogy mindenkit meghívnak a „Nemzeti Büszkeség Hónapjára” és a „Családi Büszkeség Menetébe” is, ahol szeretnék látni mindazokat, akik hisznek a „hagyományos családmodellben”.

A Mi Hazánk Mozgalom tagjai üzenetet is hagytak Karácsony Gergely főpolgármesternek, valószínűleg azután, hogy a közelmúltban közzétett videójában kijelentette, hogy „a szabadság és az elfogadás közös ügyünk”. Jelezte, hogy várja a találkozást a 31. Budapest Pride-on, ahol reméli, hogy együtt állnak ki a magyar emberek egy nyitottabb és szabadabb Budapestért!

Karácsony Gergelynek üzenték: „Budapest a magyaroké!”

Forrás www.blikk.hu