Szerda reggel a rendőrség előállította Hidvégi Józsefet, Fonyód volt fideszes polgármesterét, valamint fiát – értesült a Népszava helyi forrásokból. A somogyi főügyészség az információkat megerősítette.
A két férfit gyanúsítottként hallgatták ki, Hidvégi Józsefet pedig 72 órára őrizetbe vették. Az ügyészség később dönt arról, hogy kérik-e a volt polgármester letartóztatását, míg fiát szabadon engedték.
Az őrizetbe vétel a fonyódi városüzemeltető cég körüli nyomozáshoz kapcsolódik. A múlt héten a kaposvári bíróság harminc napra letartóztatta a Fonyódi Városfejlesztési és Városüzemeltetési Nonprofit Közhasznú Kft. ügyvezetőjét és egy rokonát a főügyészség indítványa alapján. Az ügyvezető gazdasági csalás gyanújába keveredett, míg társának pénzmosással kapcsolatos vádak is felmerültek. Hidvégi őrizetbe vétele is e nyomozáshoz köthető.
A városüzemeltető cégnél 2025 nyara óta folyik nyomozás illegális számlázások és kifizetések miatt, és a vizsgálat a 2019 és 2024 közötti önkormányzati ciklusra, vagyis Hidvégi József utolsó regnálási időszakára vonatkozik.
A gyanús kifizetések összértéke körülbelül 150–300 millió forintra tehető, amely jellemzően zöldterület-gondozás, strandüzemeltetés és jogi tanácsadás címén történt.
Forrás www.origo.hu
