Újra járnak a vonatok Budapest és Pécs között.

Újra járnak a vonatok Budapest és Pécs között.


Vitézy Dávid azt írta: négy héttel ezelőtt kezdődött meg a Sárbogárd és Dombóvár közötti pályafelújítás, amelynek célja a sebességkorlátozó „lassújelek” felszámolása és a pálya állapotának javítása volt.

Az elmúlt hetekben 120-130 vasutas dolgozott a vonalon.

A miniszter kifejtette: a MÁV saját erőforrásából végrehajtott munkálatok során 4800 tonna zúzottkövet építettek be, több mint 4500 méteren cseréltek sínt, mintegy 400 vasbetonaljat építettek be, váltókat újítottak fel, javították a vízelvezetést, valamint több helyen megerősítették a pályát és az alépítményt is.

A munka eredményeként több szakaszon megszűnnek a jelenlegi sebességkorlátozások, és a nyár végére ismét 20-40 kilométer per órával gyorsabban közlekedhetnek majd a vonatok, ami önmagában néhány perc menetidő-megtakarítást jelent, de ennél is fontosabb, hogy csökken a meghibásodások kockázata, kiszámíthatóbbá válik a közlekedés – írta Vitézy Dávid.

A poszt alatt valaki azt írta: „Képviselő úr, az ÖBB [Osztrák Szövetségi Vasutak] már elismerte, hogy a MÁV vissza küldött több InterCity kocsit is, melyeken a wc és a klíma sem működött… Szomorú, hogy ön, akiről eddig azt gondoltam, hogy őszinte az emberek felé, ily módon elhallgatja az információt”. A kommentelőt Vitézy Dávid lehurrogta:

Nem történt ilyen, a hazug, hamis propaganda végtelenül unalmas. Graffitit takarított a bérbeadó, ez normális ügymenet – sajnos, amíg előfordul rongálás. Azzal se lenne baj, ha klímát javítana – de ilyesmi miatt nem ment vissza eddig kocsi Ausztriába.

Ezzel kapcsolatban a vg.hu korábban megkereste az ÖBB-t, akik megerősítették, hogy több járművet vissza kellett küldeni Bécsbe, hogy megtisztítság a graffititől. A kommentelőnek így csupán azon részállítása nem igaz, hogy a wc és klíma okán küldték vissza a vonatokat.