Czunyiné Bertalan Judit és Orbán Viktor (Forrás: Orbán Viktor Facebook-oldala)
Magyar Péter miniszterelnök azonnali hatállyal leváltotta a fideszes Védvonal vezetőjét, Czunyiné Bertalan Juditot a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program monitoring bizottságának, valamint a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program Plusz monitoring bizottságának elnöki tisztségéből. A Magyar Közlönyben nemrég megjelent határozat értelmében a két bizottság irányítását Szabó Mátyás, a Vidék- és Településfejlesztési Minisztérium államtitkára veszi át.
Orbán Viktor korábbi miniszterelnök nemrég Czunyiné Bertalan Juditot bízta meg a Védvonal vezetésével. Az ötlet az egykori miniszterelnök és Kocsis Máté, a Fidesz politikusa által született, akik úgy vélik, hogy az áprilisi választások után szükség van egy olyan hálózat létrehozására, amely védelmet nyújt „a tiszai erőszakhullám” ellen. Czunyiné 2014-ben közoktatási államtitkárként vált ismertté az országban, de két évvel később leváltották. Ezt követően digitális tartalomfejlesztésért felelős kormánybiztosként dolgozott, majd területfejlesztési államtitkár lett Navracsics Tibor minisztériumában.
Forrás hang.hu
