Vitézy Dávid büszkén jelentette be, de lebuktatták.

Vitézy Dávid büszkén jelentette be, de lebuktatták.

A MÁV újraindította az intercity és hálókocsik fővizsgálatát a Dunakeszi Járműjavítóban – tájékoztatott Vitézy Dávid a közösségi oldalán. A közlekedési és beruházási miniszter posztjában említette, hogy amikor átvette a tárcát Lázár Jánostól, a vasúti járművek körülbelül negyede nem volt használható, mert javításra vagy fővizsgára várakozott. Szerinte ennek egyik fő oka az volt, hogy az utóbbi években a járműjavítót mások kizsákmányolták, majd hagyták, hogy csődbe menjen.

Vitézy hangsúlyozta, hogy a gyár egy éve nem működött, és a közel 800 munkavállalót foglalkoztató járműjavító felélesztése időigényes folyamat lesz. Az InterCity és hálókocsi fővizsgálatának újraindítása nem azonnali megoldást jelent, mivel a szükséges alkatrészek szállítása hónapokig tarthat, és a korábbi nem megbízható partnerhelyzet is nehezítette a helyzetet.

A miniszter optimista, hiszen a MÁV mostantól mögé áll a járműjavítónak. Ennek köszönhetően a korábban álló InterCity és hálókocsik visszaállításának folyamata megkezdődhet.

Forrás mandiner.hu