Kérlek, állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!
Lemondott Őri László, a Fidesz–KDNP politikusa a Baranya Vármegyei Önkormányzat közgyűlésének elnöki pozíciójáról és képviselői mandátumáról. Dunai Péter alelnök olvasta fel ezt a bejelentést a testület pécsi ülésén.
Az MTI jelentése szerint Őri nem indokolta távolmaradását az ülésről. A Pécs Aktuálnak korábban elmondta, hogy a Fidesz szervezeti átalakulása miatt döntött a lemondás mellett, és ezért törölte a közösségi oldalát is. Őri nyilatkozott arról, hogy visszavonul a közélettől, és ezt tudatos döntésnek tartja, amit nem egyeztetett sem a pártközponttal, sem Orbán Viktorral.
Őri László jogászként, reklám- és szervező szakmenedzserként végzett, és pályafutása során ügyvédjelölt, pécsi önkormányzati képviselő, valamint Pécs alpolgármestere volt. 2019 óta ő töltötte be a vármegyei közgyűlés elnöki pozícióját.
Nemrégiben Tisza egy törvényjavaslatot nyújtott be, amely a polgármesteri bérek befagyasztására, valamint a havi költségtérítés megvonására irányul, emellett a vármegyei közgyűlési elnökök illetményeit is felére csökkentené. Magyar Péter szerint ezen elnökök évente körülbelül hárommillió forintot kerestek, ami egy olyan intézmény esetén, amely nem végez értelmes munkát, soknak számít. Július 1-jétől a javadalmazásuk fele annyi lesz, ami Magyar szerint még mindig sok egy teljesen felesleges szervezetért, de véleménye szerint ez csak az első lépés.
Kérlek, állítsd be a Telexet megbízható forrásnak! Kövess minket Facebookon is! További élő árfolyamok!
Forrás telex.hu
