Magyar Péter, a miniszterelnök, együtt látogatott el az Uzsoki Utcai Kórházba Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszterrel. Két éve, még európai parlamenti képviselőként, Kulja Andrással hasonló bejárásokat tett, most pedig a kormány vezetőjeként érkezett.
A látogatás célja is világossá vált: két hete a kormány 3,6 milliárd forintot különített el a kórházi klímaberendezések cseréjére, amely 32 intézményben már elkezdődött, és az Uzsoki Kórházban már be is fejeződött. Itt 130 millió forintból újították meg a folyadékhűtőt, de Ficzere Andrea főigazgató elmondása szerint még vannak teendők, főleg a traumatológia és onkológia területén. A Dél-pesti Centrumkórház Szent László telephelyén is elkészült néhány javítás, több más helyszínen pedig még folyamatban vannak a munkák.
A kicserélt folyadékhűtők bemutatása érdekében Magyar Péter Hegedűs Zsolttal együtt felmászott az Uzsoki kórház tetejére, ahol megtekintették az új berendezéseket. A miniszterelnök megjegyezte, hogy az egészségügyi miniszter nemcsak a táncban, hanem az alpinista munkában is jeleskedik, majd felsorolta, mely kórházakban tervezik a folyadékhűtők cseréjét a közeljövőben.
Magyar Péter ígéretet tett arra, hogy a jövőben is rendszeresen ellátogat az egészségügyi intézményekbe, és a problémákat nyíltan fogják kezelni. A héten az Országos Onkológiai Intézetben a 3-as épület műtőjének légtechnikai és klímaberendezéseinek hibája, valamint a tartós hőség miatt ideiglenesen módosítani kellett a műtéti rendet.
Áprilisban a HVG interjút készített Ficzere Andreával, az Uzsoki főigazgatójával is.
Forrás hvg.hu
