A Szegedi Járásbíróság országos körözést indított Szabó Bálint volt szegedi önkormányzati képviselő ellen rágalmazás vétsége miatt. A június 24-én kiadott elfogatóparancs végrehajtását a Kőszegi Rendőrkapitányság végzi, de a hatóságoknak nem kellett sokáig keresniük a politikust. Szabó nem bujkál, sőt, közvetítést indított saját közösségi oldalán – ráadásul egy másik bírósági épületből!
Szabó Bálint csütörtök reggel Kecskeméten jelent meg, ahol Bús Balázs, az NKA-botrányban érintett volt óbudai fideszes polgármester letartóztatási tárgyalása zajlott. Miközben a rendőrségi körözés folyamatban volt, a volt képviselő a helyszínről közvetített követőinek. „A szerkesztőség értesítette a Kőszegi Rendőrkapitányságot, akik tájékoztatták, hogy intézkednek az ügyben” – olvasható az index.hu-n.
A kecskeméti bírósági épületben viszont a rendőrök helyett a biztonságiak léptek akcióba, és a helyszíni információk szerint határozottan kikísérték Szabó Bálintot az épületből.
A hatóságok már másodszor keresik a politikust néhány hónapon belül.
Ez nem az első alkalom, hogy a hatóságok foglalkoznak a politikussal. Idén márciusban eltűnés miatt keresték, miután családtagjai hosszú ideig nem tudták elérni, végül egy figyelmes utas bukkant rá, aki véletlenül egy vonaton utazott a Nyugati pályaudvar felé. Ez az eset megakadályozta, hogy elinduljon a 2026-os parlamenti választásokon a Hegyvidéken, mivel a SZOM támogatásával készülő politikus az eltűnése miatt nem tudta időben leadni az ajánlóíveit a Magyar Péterrel és Steiner Attilával szembeni körzetben.
Szabó Bálint az elmúlt évek során országos hírnevet szerzett, gyakran megjelenve Kormányinfókon, sajtótájékoztatókon és politikai rendezvényeken, ahol trombitájával próbálta megzavarni az eseményeket. Most úgy tűnik, a hangos demonstrációk helyett a bíróság előtt kell majd magyarázkodnia a rágalmazási ügye miatt.
Forrás www.blikk.hu
