Javasolták Hidvégi József letartóztatását.

Javasolták Hidvégi József letartóztatását.

A Kaposvári Járási Ügyészség bejelentette, hogy kezdeményezték Hidvégi József, Fonyód volt fideszes polgármesterének letartóztatását egy korrupciós ügy részeként. A politikust és fiát hűtlen kezeléssel vádolják, amely súlyos anyagi kárt okozott, mivel a gyanú szerint fiktív szerződésekkel károsították az önkormányzati céget. A letartóztatásról pénteken a Kaposvári Járásbíróság dönt.

A rendőrség és az ügyészség másfél éve folyó nyomozása során derült fény a polgármester által elkövetett visszaélésekre, amelyek miatt tavaly júniusban házkutatás történt a városüzemeltetés irodáiban. Az akció során olyan dokumentumokat foglaltak le, amelyek alátámaszthatják a gazdasági csalás gyanúját. Németh Helga, a helyi képviselő-testület ellenzéki tagja, aki az önkormányzati cégek vizsgálatára létrehozott bizottság elnöke, arról számolt be, hogy három feljelentés érkezett a rendőrséghez a Fonyódi Városfejlesztési és Városüzemeltetési Nonprofit Közhasznú Kft. ügyében. A hatóságok az elmúlt öt év tevékenységét, így Hidvégi polgármesteri ciklusát is vizsgálják.

A nyomozás végén a rendőrség őrizetbe vette a volt polgármestert, akit csütörtökön gyanúsítottként hallgattak ki. A bíróság pénteken dönt a letartóztatásról. Az ügy komoly visszhangot váltott ki, mivel a gyanú szerint a politikus hivatali hatalmával visszaélve jelentős anyagi kárt okozott a településnek.

A vádak szerint Hidvégi József 2019 és 2023 között olyan szerződéseket kötött, amelyekben fiktív szolgáltatásokat tüntettek fel, noha a munkát az önkormányzati cég vagy más vállalkozások végezték. A szerződések elsősorban zöldterület-kezelési és területrendezési feladatokra vonatkoztak, amelyek között a volt polgármesterhez közel álló emberek, köztük fia által vezetett cég is szerepelt. Az ügyészség megállapította, hogy ezzel összesen 102 millió forint kárt okoztak az önkormányzati cégnek. A nyomozás azt is feltárta, hogy a politikus pénzmosásban is érintett lehetett, mivel egy rokonát rávette, hogy nyisson egy bankszámlát, ahová a fiktív szerződésekből származó összegeket utalták. A számlára befizetett több mint 40 millió forintot készpénzben vették fel, és a polgármester családjához tartozó dohánybolt széfjében helyezték el.

Forrás www.blikk.hu