Bohár Dániel: Rendezzük el az aranykonvoj ügyet!

Bohár Dániel: Rendezzük el az aranykonvoj ügyet!

Bohár Dániel legutóbbi gyorselemzésében kiemelte, hogy a háború kezdete óta több ezer milliárd forintnak megfelelő valuta áramlott Magyarországon keresztül Ukrajna irányába és onnan vissza. Az ellenzéki újságíró rámutatott, hogy nem megszokott jelenség, hogy az ukrán katonaság és titkosszolgálat is részt vett a pénzmozgásban. Emiatt a magyar nemzetbiztonsági szervek márciusban, hónapokig tartó nyomozás után feljelentést tettek pénzmosás gyanúja miatt, amit a NAV vizsgál tovább.

A nyomozás alapvető célja nem a pénz mozgásának vizsgálata, hanem a forrásának és felhasználásának feltárása. A NAV munkatársai az egyik szállítmányt a TEK közreműködésével állították meg, ami Magyarország nemzetbiztonsági érdekeit szolgálta.

E közben a Tisza-kormány éppen azok ellen akar fellépni, akik az ország biztonságáért dolgoztak, ukrán nyomásra. Bohár Dániel sajnálatosnak nevezte, hogy Magyar Péter és a Tisza-sajtó próbálják befolyásolni a nyomozást az ukrán érdekek mentén.

Forrás www.origo.hu