Vegyi anyag szivárgott a CATL debreceni gyárában.

Vegyi anyag szivárgott a CATL debreceni gyárában.

Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!

Dietil-karbonát szivárgott egy tárolóból a CATL Debrecen négyes gyártósora mellett június 25-én délelőtt, derül ki a cég hivatalos közleményéből. A kiszabadult anyag körülbelül 1 liter mennyiségű volt, a CATL munkatársai pedig 5 percen belül megoldották a problémát. Személyi sérülés nem történt.

A dietil-karbonát egy színtelen, jellegzetes szagú, gyúlékony folyadék, főként oldószerként és különböző ipari eljárásokban alkalmazzák. 25 Celsius-fok felett gyúlékony gőzöket bocsáthat ki, amelyek levegővel robbanásveszélyes elegyet alkothatnak. Belélegezve köhögést, torokfájást és hányingert okozhat, emellett irritálja a szemet és a légutakat. Az ILO és a WHO vegyi biztonsági adatlapja alapján a permet vagy köd formájában különösen veszélyes lehet, mivel gyorsan káros koncentrációt képezhet a levegőben. Az anyagot tűzbiztos körülmények között, hűvös, oxidálószerektől távol lévő helyen kell tárolni.

Az incidens észlelését követően a helyszínen tartózkodó munkavállalók azonnal értesítették a CATL Debrecen vészhelyzeti egységét és a létesítmény tűzoltóságát, valamint azonnal kiürítették a területet. A szakemberek tűzoltóhomokkal és abszorbens anyagokkal semlegesítették a kiszivárgott folyadékot, majd azt veszélyes hulladéktárolóba juttatták és átszellőztették a területet.

A szivárgás okainak vizsgálata érdekében a CATL belső nyomozást indított.

Partnereinktől

Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!

Kövess minket Facebookon is!

További élő árfolyamok!

Forrás telex.hu