Tarr Zoltán elnézést kért | 24.hu

Tarr Zoltán elnézést kért | 24.hu

Tarr Zoltán, a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter, szerdán Nagy Ervin államtitkárral együtt felkereste a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő (NKTK) munkatársait, hogy bocsánatot kérjen az előző vezetés nevében. Megerősítette, hogy a kulturális támogatások rendszere a jövőben átláthatóan és igazságosan fog működni azok számára, akik nem követtek el bűncselekményt. A miniszter csütörtökön a Facebookon számolt be a látogatásról, hangsúlyozva, hogy közös érdek a közpénzekkel való visszaélések felderítése, valamint a felelősök elszámoltatása.

Kiemelte, hogy a visszaélések következményei azokat is érintik, akik tisztességesen végezték a munkájukat, miközben a rendszer visszaélt bizalmukkal. A látogatás célja az volt, hogy köszönetet mondjanak az NKTK munkatársainak, akik elkötelezetten segítik a bűnesetek felderítését. Mint mondta, nem ők a felelősek, hanem azok, akik visszaéltek a hatalmukkal.

Tarr Zoltán megjegyezte, hogy az NKTK munkatársai folyamatosan támogatják a támogatások adminisztrálását, és kifejezte háláját a nyomozók munkájának segítéséért, amely nélkül nem lehetne gyorsan nyomra bukkanni. Bocsánatot kért azoktól, akik át kellett, hogy éljék ezt a nehéz helyzetet. Rögzítette, hogy a megtisztulás szükséges ahhoz, hogy a kulturális támogatási rendszer a jövőben átláthatóan, igazságosan és politikamentesen működhessen, kizárólag az olyan munkatársakkal, akik nem vettek részt bűncselekményekben.

Forrás 24.hu