Orbán Viktort nevezi meg döntéshozóként egy ügyben.

Orbán Viktort nevezi meg döntéshozóként egy ügyben.

A 444-hez eljutott egy június 9-i keltezésű, állítólagos ügyészségi irat másolata, amelyben feltüntetik, kiknek a felelősségét kellene tisztázni az aranykonvoj-ügyben. Az iratban Orbán Viktor volt miniszterelnök, Farkas Örs egykori államtitkár, Hajdu János, a Terrorelhárító Központ volt vezetője és Demeter Tamás, a NAV volt elnökhelyettese szerepel, mint a nyomozás fő célpontjai. A dokumentum szerint a nyomozás célja az ő büntetőjogi felelősségük megállapítása, míg kihallgatásuk nem lehetséges, így vallomásaikra támaszkodnak.

A cikk állítása szerint a levéltárban lévő irat a Legfőbb Ügyészség és a Fővárosi Nyomozó Ügyészség közötti kommunikáció része. A 444 kérdései nyomán a Legfőbb Ügyészség nem tagadta az irat létezését, de hangsúlyozta, hogy az ügyben folyó nyomozás részleteit nem oszthatja meg, mivel ez hátráltathatja a munkájukat.

A cikk megjelenése után Magyar Péter, a közmédiában elhangzottak alapján, válaszokat vár az ügyészségtől, elvárva, hogy tájékoztassák, kihallgatták-e már Orbán Viktort és Hajdu Jánost az ügyben.

Kiemelik, hogy az ügy hátterében a Terrorelhárítási Központ március 5-én elvégezte a razziát, amely során jelentős mennyiségű készpénzt és aranyat foglaltak le, a vád szerint pénzmosással kapcsolatosan. Az ukrán pénzszállítók ügyvédje alapján a szállítmánynak nem voltak jogi problémái, és az Orbán-kormány által terjesztett vádakat eddig nem támasztották alá bizonyítékokkal.

A nyomozás célja, hogy minden érintett esetleges bűncselekményét feltárja, függetlenül attól, hogy kikről van szó.

Forrás telex.hu