Csökkentjük a terrorfenyegetettség szintjét Magyarországon.

Csökkentjük a terrorfenyegetettség szintjét Magyarországon.

„Csökkentjük a terrorfenyegetettség szintjét Magyarországon” – jelentette be Pósfai Gábor belügyminiszter a Facebookon.

A miniszter elmondta, hogy a nemzetbiztonsági és rendvédelmi szervek elemzése alapján a korábban bevezetett szigorúbb biztonsági intézkedések a jelenlegi helyzetben már nem szükségesek.

Ez azt jelenti, hogy a korábbi 2-es szintű, magas terrorfenyegetettség fokozatot ma Pósfai 3-as, azaz közepes szintre csökkentette.

„A rendvédelmi és nemzetbiztonsági szerveink folyamatosan figyelemmel kísérik a helyzetet, és továbbra is teljes mértékben biztosítják a magyar állampolgárok és a kritikus infrastruktúrák védelmét” – nyilatkozta a miniszter.

Forrás hvg.hu