„Csökkentjük a terrorfenyegetettség szintjét Magyarországon” – jelentette be Pósfai Gábor belügyminiszter a Facebookon.
A miniszter elmondta, hogy a nemzetbiztonsági és rendvédelmi szervek elemzése alapján a korábban bevezetett szigorúbb biztonsági intézkedések a jelenlegi helyzetben már nem szükségesek.
Ez azt jelenti, hogy a korábbi 2-es szintű, magas terrorfenyegetettség fokozatot ma Pósfai 3-as, azaz közepes szintre csökkentette.
„A rendvédelmi és nemzetbiztonsági szerveink folyamatosan figyelemmel kísérik a helyzetet, és továbbra is teljes mértékben biztosítják a magyar állampolgárok és a kritikus infrastruktúrák védelmét” – nyilatkozta a miniszter.
Forrás hvg.hu
