Kapitány István kérte a lakosságot az áramfogyasztás csökkentésére.

Kapitány István kérte a lakosságot az áramfogyasztás csökkentésére.


Arra kért mindenkit a gazdasági és energetikai miniszter, hogy este 18 és 21 óra között csökkentsék az áramfogyasztásukat, így zavartalanul tud működni Magyarország villamosenergia-ellátása. A klímaberendezések használatával kapcsolatban azt javasolta Kapitány, éjszaka vagy a hajnali órákban hűtse le mindenki az otthonát.

A villamosenergia-ellátás biztonságos és zavartalan működése érdekében az áramfogyasztás csökkentésére kéri a lakosságot a 18 és 21 óra közötti időszakban Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter.

A tárcavezető csütörtöki Facebook-bejegyzésében azt írta, hogy a biztonságos energiaellátáshoz „nincs szükség nagy áldozatokra, csupán néhány tudatos döntésre”, és különösen az esti, 18 és 21 óra közötti időszakban érdemes odafigyelni az áramfogyasztásra.

Kapitány István arra kérte a lakosságot, hogy ebben a három órában mérsékeljék a klímaberendezések használatát, helyette éjszaka vagy a hajnali órákban hűtsék le otthonaikat.

Ugyanígy érdemes a különböző eszközök (laptopok, telefonok, elektromos autók) töltését, illetve a nagyobb energiaigényű háztartási gépek működtetését a későbbi órákra, 21 óra utánra időzíteni – tette hozzá.

A miniszter hangsúlyozta, hogy a magyar villamosenergia-rendszer szakemberei éjjel-nappal azon dolgoznak, hogy mindenki számára biztosított legyen a folyamatos ellátás.

(Borítókép: Kapitány István 2026. május 11-én. Fotó: Papajcsik Péter / Index)