Magyar Péter csütörtöki Kormányinfón elmondta, hogy a legfőbb ügyész úr tájékoztatása szerint két külön nyomozás zajlik: az egyik a pénzmosás gyanúját, míg a másik az elfogás körülményeit vizsgálja. A miniszterelnök hangsúlyozta, hogy az emberek joggal várják el, hogy megfelelő információkat kapjanak az ügyről, ugyanakkor figyelembe kell venni a nyomozás érdekeit.
A kormányfő megjegyezte, hogy az Alkotmányvédelmi Hivatal, az Információs Hivatal, a NAV, a TEK és a Legfőbb Ügyészség között kölcsönös felelősségáthárítás zajlik. A Legfőbb Ügyészség vezetése változatlan, és Magyar arról beszélt, hogy a végső felelősség nem az érintett szerveké, mivel a döntés egy magasabb szinten született.
Hozzátette, hogy több hete utasította egy ügyészségi szerv a másikat konkrét nyomozásokra, ezért fontos lenne tájékoztatni a közvéleményt, hogy ezek az intézkedések megtörténtek-e. Egyesek belső konfliktusokat emlegetnek az ügyészségen, és vannak, akik a nyomozati szerveknél befolyással bírnak.
A miniszterelnök kérte a legfőbb ügyészt, hogy szabaduljon meg az érintett szereplőktől; ha Nagy Gábor Bálint ezt nem tudja vagy nem akarja megtenni, távoznia kell a posztjáról. A nyomozás érdekében azonban nem kívánt részletezettebb információkat adni.
A hírek szerint egy ügyészségi dokumentum alapján vizsgálni kell Orbán Viktor, Farkas Örs, Hajdu János és Demeter Tamás felelősségét az aranykonvoj-ügy kapcsán. Az ügy az ukrán állami bank pénzszállító konvojának feltartóztatásával indult, ami pénzmosás gyanújával kapcsolatos, de később jogellenes fogvatartás gyanúja is felmerült. A feltételezett jogsértésekről pedig a NAV belső jelentése is beszámolt.
Forrás hvg.hu
