Végkielégítés nélkül marad a Szuverenitásvédelmi Hivatal.

Végkielégítés nélkül marad a Szuverenitásvédelmi Hivatal.


Az Országgyűlés törvényalkotási bizottsága elfogadta azt a módosítást, amely szerint a Szuverenitásvédelmi Hivatal megszűnik és beolvad az igazságügyi tárcába. A vezetők – az elnök és helyettesei – nem jogosultak végkielégítésre, míg a többi dolgozó igen. A hivatal által kezelt ügyek és adatok az igazságügyi minisztériumhoz kerülnek át.

A Szuverenitásvédelmi Hivatal elnöke és elnökhelyettesei nem jogosultak végkielégítésre – rögzíti az a módosító javaslat, amelyet csütörtökön fogadott el az Országgyűlés törvényalkotási bizottsága a Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről szóló előterjesztéshez, számolt be az MTI.

A bizottság támogatta, hogy a hatóság a törvény hatálybalépésével az igazságügyért felelős miniszter által vezetett minisztériumba történő beolvadással szűnjön meg. A szervezet a törvény hatálybalépéséig vállalhat kötelezettséget. Az általa ellátott feladatokat az igazságügyért felelős miniszter által vezetett minisztériumnak nem kell közfeladatként ellátnia – foglalhatják jogszabályba.

Az elnöknek és helyetteseinek nem, a többi munkavállalóknak viszont jár a végkielégítés

A bizottság által támogatott módosítás értelmében a hivatal által a nemzeti szuverenitás védelméről szóló törvény alapján folytatott, folyamatban lévő eljárások a jogszabály hatálybalépésével megszűnnek. Az elnök és az elnökhelyettesek megbízatása a törvény hatálybalépésével megszűnik, nekik a jogszabály hatálybalépését követő tizenöt napon belül záró vagyonnyilatkozatot kell tenniük. A hivatal foglalkoztatottjainak jogviszonya a törvény életbe lépésével szintén megszűnik, a szervezet köztisztviselőit és munkavállalóit – az elnök és az elnökhelyettesek kivételével – a különleges jogállású szervekről és az általuk foglalkoztatottak jogállásáról szóló törvényben megállapított összeg és végkielégítés illeti meg.

A Szuverenitásvédelmi Hivatal által kezelt adatokat az igazságügyért felelős miniszter által vezetett minisztérium jogosult kezelni – rögzíti a módosítás.

Az Országgyűlés törvényalkotási bizottsága elfogadta azt a módosítást, amely szerint a Szuverenitásvédelmi Hivatal megszűnik és beolvad az igazságügyi tárcába. A vezetők – az elnök és helyettesei – nem jogosultak végkielégítésre, míg a többi dolgozó igen. A hivatal által kezelt ügyek és adatok az igazságügyi minisztériumhoz kerülnek át.

(Borítókép: Lánczi Tamás  2024. május 8-án. Fotó: Kisbenedek Attila / AFP)