A Pride-zászlók helyett a magyar zászlót dobták a Dunába.

A Pride-zászlók helyett a magyar zászlót dobták a Dunába.

Szabálysértési eljárás indult az V. kerületi rendőrkapitányság részéről, miután egy férfi az Erzsébet hídra kihelyezett magyar zászlót a Dunába dobta – tájékoztatta a Magyar Nemzetet a rendőrség. Az eset hátterében az áll, hogy a hétvégén Pride-zászlók díszítették a hidat, amit a főpolgármester a szivárványos felvonulás alkalmából helyezett ki. Azonban sokan nem támogatták az LMBTQ-mozgalom hirdetését.

A férfi reakcióként eltávolította a zászlókat, és a Dunába dobta őket, az akcióról pedig videófelvétel készült. A rendőrség rongálás vádjával indított nyomozást, és a férfit gyanúsítottként hallgatták ki az ügyben. Az incidens felhívta a figyelmet a különböző álláspontokra az LMBTQ-kérdések kapcsán, amelyek sok vitát generálnak a közterületeken.

Érdekes, hogy a történtek rávilágítanak a társadalmi feszültségekre, amelyek a különféle csoportok között léteznek. Mindez arra is lehetőséget ad, hogy a közvélemény reflektáljon az identitás és a szimbólumok fontosságára, különösen a köztereken kihelyezett zászlók esetében.

Forrás mandiner.hu