Arra szeretnék kérni mindenkit, hogy ne rögzítsük az alkotmányban, hogy Hadházy Ákos nem töltheti be a korrupcióellenes hatóság elnöki pozícióját, sőt, még parlamenti képviselő sem lehet. Az a véleményem, hogy az április 12-i szavazásunk nem erről szólt. Bízom benne, hogy Hadházy Ákos a legmegfelelőbb jelölt a Vagyonvisszaszerzési Hivatal vezetésére.
Ha azonban a hivatal élére olyan személy kerül, aki csupán a kormány irányítása alatt működik, akkor nem érjük el a célunkat: a korrupció visszaszorítását. A jogi keretek nem elegendők ahhoz, hogy hatékonyan harcoljunk a korrupció ellen, és szükség van önálló, független vezetőkre, akik valóban fellépnek a visszaélések ellen.
A jövőben elengedhetetlen, hogy a korrupcióellenes intézmények függetlenek legyenek, így biztosíthatjuk, hogy valódi előrelépés történjen ezen a téren. Hadházy Ákos jelöltsége egy lehetőség arra, hogy olyan vezetőt kapjunk, aki elkötelezett a tisztességes kormányzás mellett.
Forrás mandiner.hu
