Hadja Lahbib, az Európai Bizottság egyenlőségért felelős biztosa pénteken Budapestre látogat, ahol kétnapos programja során az egyenlőségi politikákról egyeztet, és részt vesz a Budapest Pride felvonuláson – közölte az MTI.
Az uniós bizottság tájékoztatása szerint Lahbib másodszor érkezik a fővárosba, hogy a új magyar kormány és a frissen megalakult parlament tagjaival, valamint a civil szféra képviselőivel beszélgessen az egyenlőségi politikákról, kiemelten a fogyatékkal élők jogairól, a szexuális kisebbségek helyzetéről, a romák integrációjáról és a nemek közötti egyenlőségről. Látogatása alatt részt vesz a 2026-os Budapest Pride felvonuláson is – tették hozzá.
A programról elmondták, hogy péntek reggel Lahbib találkozik Orbán Anita külügyminiszterrel, Pósfai Gábor belügyminiszterrel, Kátai-Németh Vilmos szociális és családügyi miniszterrel, valamint Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszterrel. Ezt követően Sopov Ildikóval, az európai ügyek bizottságának elnökével és Rák Richárddal, az Országgyűlés törvényalkotási bizottságának elnökével egyeztet. Délután pedig Bódis Krisztával találkozik, aki a nemzeti társadalompolitikai stratégia kidolgozásáért és az oktatási, szociális és egészségügyi területek összehangolásáért felelős kormánybiztos. A megbeszéléseken az EU aktuális egyenlőségi politikáiról és stratégiáiról fognak diskurálni.
Szombaton Lahbib Karácsony Gergely főpolgármesterrel egyeztet, ahol a városok szerepéről lesz szó az egyenlőség és a befogadás előmozdításában, beleértve a szexuális kisebbségek, romák és fogyatékkal élők képviseletét. Az uniós biztos a Közép-európai Egyetemre is ellátogat, ahol a Budapest Pride szervezőivel és emberi jogi civil szervezetek képviselőivel beszélget az EU egyenlőségi és emberi jogi politikáiról, hangsúlyozva e támogatás folytonosságát a szexuális kisebbségek mellett – értesítettek.
Forrás hang.hu
