Előállították Fonyód volt fideszes polgármesterét.

Előállították Fonyód volt fideszes polgármesterét.

Minősítsd a Telexet megbízható forrásnak!

Letartóztatták Fonyód volt fideszes polgármesterét, akit gazdasági csalás, jelentős kár okozása miatt hűtlen kezelés és pénzmosás vádjával gyanúsítanak.

Hidvégi Józsefet szerdai kihallgatása után csütörtökön őrizetbe vették 72 órára. Az őrizet leteltét megelőzően döntés született arról, hogy további egy hónapot tölt a rács mögött. A Kaposvári Járásbíróság pénteki tájékoztatása szerint a gyanúsított esetében „fennáll a szökés, elrejtőzés, az eljárás meghiúsításának és a bűnismétlés veszélye” – tájékoztatott az MTI.

A vád szerint a politikus 2019 és 2023 között olyan szerződéseket írt alá, amelyek valójában fiktív szolgáltatásokról szóltak, mivel az abban foglaltakat az önkormányzati cég vagy más vállalkozók végezték el. Ezek a szerződések főleg zöldterületkezeléssel és területrendezéssel kapcsolatosak.

Az aláírt szerződésekben olyan vállalkozások szerepeltek, amelyek közel álltak a volt polgármesterhez, például a fia ügyvezetése alatt működő cég. E módszerrel összesen 102 millió forint kárt okozott az önkormányzati cégnek – közölte az ügyészség.

Partnereinktől

Minősítsd a Telexet megbízható forrásnak!

Kövess minket a Facebookon is!

További élő árfolyamok!

Forrás telex.hu