Felháborodott az áldozat fia, kétszer két év fogházat kértek.

Felháborodott az áldozat fia, kétszer két év fogházat kértek.


Két év végrehajtandó fogházbüntetést, és négy év közúti járművezetéstől eltiltást kért a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Főügyészség Cs. Dávidra, aki Győr belvárosában egy Aston Martinnal halálra gázolt egy 76 éves, buszmegállóban várakozó nőt, amennyiben beismeri a halálos közúti baleset gondatlan okozásának vétségének vádját – nyilatkozta a 24.hu megkeresésére Dr. Ferenczi-Borbély Veronika, a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Főügyészség szóvivője.

A lap szerint Cs. Dávid jómódú családból származik és több ingatlanos és egy vendéglátós cégben is érdekelt. A gázoló ellen az ügyészség szándékos KRESZ-szegés miatt emelt vádat – a vádlott maga is felelősnek érzi magát a balesetért. Bűnügyi felügyeletét az elsőfokú bíróság megszüntette, az ügyészség fellebbezett, de a Győri Törvényszék helybenhagyta a döntést, így a férfi szabadlábon védekezhet.

Az áldozat fia a portáltól tudta meg, hogy milyen büntetést kértek a gázolóra. A büntetést pedig kifejezetten kevésnek tartja:

Inkább nem is kísérem figyelemmel a dolgokat, mert csak kiakadok az ilyenektől. És bármit is tennék, anyukámat visszahozni már nem tudom. De rettenetesen kevés ez a két év, amit kértek a sofőrre. Szerintem a lehető legsúlyosabb büntetést érdemelné az ilyen. Magyarország igazságszolgáltatása egyenlő a nullával.

A gázoló jelenleg szabad lábon védekezhet, a férfi szerint emiatt „készülhetnek szerintem még egy gázolásra, mert hogy nem normális ez a gyerek az biztos”. Hozzátette, ha ő gázolt volna el valakit, akkor már börtönben ülne. Úgy gondolja, Cs. Dávidnak örökre be kellene vonni a vezetői engedélyét, és akinek 33 évesen ilyen sportkocsija van, annak tisztába kell lennie a jármű határaival.

Február közepén országos felháborodást keltett, hogy Cs. Dávid Győr belvárosában egy Aston Martinnal halálra gázolt egy 76 éves, buszmegállóban várakozó nőt. A büntetlen előéletű férfinak negatív lett a drog-, valamint az alkoholtesztje is, így megúszta a letartóztatást.

Az ügyészség szerint a vádlott szándékosan megszegte a KRESZ azon szabályát, mely szerint lakott területen személygépkocsival óránkénti 50 kilométeres sebességgel szabad közlekedni, a jármű sajátosságaira figyelemmel kell lenni a közlekedés során. A vádlott ezért nem tudta betartani a KRESZ azon szabályait, melyek szerint a záróvonalat járművel nem szabad átlépni, és azzal az úttest menetirány szerinti jobb oldalán kell közlekedni. A férfi vezetői engedélyének azonnali szünetelését a helyszínen a nyilvántartásba bejegyezték.