Szántó Dávid helyettes államtitkár lesz, ex-sportriporter.

Szántó Dávid helyettes államtitkár lesz, ex-sportriporter.

Szántó Dávid, a korábbi sportriporter, Kálnoki-Kiss Attila, a sportért felelős államtitkár helyettese lesz – ezt az államtitkár jelentette be azon az eseményen, amelyet pontosan egy évvel a 2027-es budapesti vizes világbajnokság megnyitója előtt tartottak az MVM Dome-ban.

A 45 éves Szántó korábban versenyszerű úszó volt, majd a Telesport és később a DigiSport kommentátora lett. A 2017-es budapesti vizes vb-n versenyigazgatóként dolgozott, utána pedig az operatív vezetője volt a 2021-es Európa-bajnokságnak, a 2022-es vizes vb-nek és a 2024-es rövidpályás úszó vb-nek is. Jövőre is ebben a pozícióban tevékenykedik, továbbá a Magyar Úszó Szövetség nemzetközi igazgatója is.

Kálnoki-Kiss Attila, aki államtitkári megbízatása előtt a 24.hu munkatársa volt, hangsúlyozta, hogy Szántó a jövőben együttműködik vele a magyar sport irányításában.

Korábbi hírek szerint Kálnoki-Kissnek három helyettes államtitkára lenne, de a legutóbbi nyilatkozat ezt megkérdőjelezi.

Továbbá, a belügyminiszter, Pósfai Gábor által megosztott fotókon Szántó is szerepelt, ami arra utalhat, hogy szerepet kap a sportirányításban. Pósfai a közösségi médián bejelentette, hogy szigorúbb ellenőrzéseket vezetnek be az állami források sportban történő felhasználására, és csak átlátható, ésszerű költségvetés esetén támogatják a nagyobb sportesemények megrendezését.

Fotó: Magyar Úszószövetség.

Forrás hvg.hu