Magyar a Ludovikán: Bátor felszólalás törvénytelenségkor.

Magyar a Ludovikán: Bátor felszólalás törvénytelenségkor.

„Minden hivatásos szolgáljon a becsület és tisztesség jegyében, valamint a törvények és hazánk iránti hűséggel” – hangoztatta a miniszterelnök a Nemzeti Közszolgálati Egyetem tisztavató ünnepségén Budapesten. Magyar Péter a Ludovika téren ezt kérte a frissen diplomázott hallgatóktól: legyen bátorságuk felszólalni, ha törvényt sértenek, tartsák magukat távol a méltatlan parancsoktól, és álljanak ki hivatásuk becsületéért. „Aki a törvényt betartja, annak nincs mitől félnie. Az egyenruha a hazát képviseli, nem a hatalmat” – tette hozzá.

Az eskütétel szava „esküszöm” egy életen át tart, és magában foglalja a haza, a szolgálat, a törvény és a felelősség fontosságát. Az esküt egyszer mondják el, de a becsületet naponta meg kell őrizni – mondta el Magyar Péter. Kiemelte, hogy a frissen avatott tisztek elkötelezték magukat a hazájuk mellett, amely újra felfedezi a szabadság, rend és becsület fogalmát. „Egy új korszakban fontos jelentőséggel bír, hogy tudjuk, miből meríthetünk inspirációt” – mutatott rá, emlékeztetve az 1849-es eseményekre.

„Túl sok politikai döntés helyezte az emberek fölé a hatalmat, és a közigazgatásban gyakran a lojalitás, nem a szakmaiság érvényesült. Miniszterelnökként azt mondom, hogy szolgáljanak becsülettel, tisztességgel és a törvények szellemében” – hangsúlyozta.

„Egy emberséges Magyarország nem létezhet emberséges rendvédelem nélkül” – tette hozzá, kiemelve, hogy a haza tartozik a rendvédelemnek méltányos bérekkel és támogató vezetőkkel. A kormány ígéretet tett arra, hogy ezt az adósságot fokozatosan törleszteni fogja.

A miniszterelnök végül megköszönte a családok és oktatók támogatását, valamint arra kérte az új tiszteket, hogy védjék a magyar embereket és hivatásuk becsületét.

A rendezvényen 173 hallgató tette le a tiszti esküt a Szent Korona másolata előtt, az állami vezetők és rendvédelmi vezetők jelenlétében. A rendezvényhez kapcsolódóan közölték, hogy a végzettek közül 99-en a rendőrségnél, 36-an a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnál, 13-an a katasztrófavédelemnél és további szervekhez lépnek be. 28 hallgató kiemelkedő teljesítményével fejezte be tanulmányait.

Forrás 24.hu