Azonnali belső nyomozás kezdeményezését kérte a honvédelmi miniszter a vezérkari főnöktől a 2025 márciusi újdörögdi gyakorlótéren történt kézigránát-baleset ügyében – erről számolt be a tárca vezetője szombaton a Facebook-oldalán.
Ruszin-Szendi Romulusz a posztjában kifejtette, hogy elfogadja az ügyészség döntését, mivel a büntetőjogi felelősség megállapítása nem az ő feladata. Ugyanakkor hangsúlyozta, hogy „van egy másik felelősség is”, ezért hozta meg ezt a nehéz, de szükséges döntést.
Úgy véli, hogy ő és a sérült személy nem értenek egyet az ügyészség álláspontjával. A miniszter szerint nem lehet következmények nélkül lezárni egy olyan esetet, ahol valaki mindkét kezét elveszíti.
„Meg kell vizsgálni, hogy van-e katonai, szakmai és politikai felelősség” – mondta Ruszin-Szendi Romulusz a videóban. Hozzátette: az érintetteken kívül a társadalomnak is szüksége van a kérdések megválaszolására.
A miniszter közölte, hogy a nyomozás körülbelül hatvan napig tart, és a vizsgálat befejezése után nyilvánosságra hozzák az eredményeket.
Ruszin-Szendi Romulusz a posztjában kifejtette, hogy a vizsgálat egy fiatal nő iránti tartozás, „aki a hazáját kívánta szolgálni, és ezért olyan árat kellett fizetnie, amelyet senkinek sem kellene megfizetnie”.
A tragikus baleset 2025 márciusában történt a Magyar Honvédség újdörögdi gyakorlóterén. Egy, kormánytisztviselőknek szervezett önkéntes honvédelmi kiképzésen, egy kézigránátdobó gyakorlat során egy éles gránát robbant fel egy 29 éves nő kezében, aki ennek következtében mindkét kezét elvesztette.
(MTI)
Forrás www.blikk.hu
