Szigetszentmiklóson 150 m²-en lángolt egy asztalosműhely.

Szigetszentmiklóson 150 m²-en lángolt egy asztalosműhely.

Teljesen leégett egy körülbelül 150 négyzetméteres asztalosműhely Szigetszentmiklóson szombaton, miután egy lángra kapott személyautóról átterjedtek a lángok az épületre – tájékoztatott Csámpai Attila, a Pest Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője.

Csámpai elmondása szerint a Gyümölcsös utcában található, szendvicspaneles épület tetőszerkezete a hőhatás miatt több helyen beszakadt, ezért a tűzoltóknak kívülről kellett oltaniuk. Az épületben a tűz keletkezésekor nem volt senki.

A lángok egy közeli autószerelő műhelyre is veszélyt jelentettek, de a tűzoltók sikeresen megakadályozták a tűz továbbterjedését.

A helyszínre a szigetszentmiklósi, fővárosi és érdi hivatásos tűzoltók, valamint kis-szigeti és délegyházi önkéntesek vonultak ki. A tűz eloltása után az egységek utómunkálatokat végeznek, bontják a veszélyessé vált szerkezeti elemeket, és megszüntetik az izzó gócokat.

Forrás hvg.hu