Cikkünk folyamatosan frissül…
„Tiltakozunk a migrációs paktum ellen, mert úgy gondoljuk, hogy annak következményei hosszú távon veszélyeztethetik hazánk biztonságát és kulturális értékeit. Magyarország jövőjéről a magyar embereknek kell dönteniük. Tiltakozunk továbbá a genderpropaganda ellen is. Hiszünk abban, hogy a gyermekek nevelése a szülők joga és felelőssége, és fontosnak tartjuk a családok védelmét” – így hirdettek meg szombat délutánra civilek tiltakozó menetet, amely a Pride után a Kodály Köröndről indult el a Kossuth térre. Velük egy időben a CitizenGo „Szülők menete” néven szervezett felvonulást, szintén a Kossuth térre, de a Szent István-bazilikától.
A tervezett 17 órás indulás előtt egyre többen érkeztek a Kodály köröndre, a szervezők szerint tiszások is eljöttek, őket vastapssal köszöntötték. A szervezők szerint a Tisza megjelent szimpatizánsai terjesztették, hogy nincs biztosítva a rendezvény, és egészségügyi ellátással sem készültek. A nagyjából 200-300 fős tömeg erre hangos „Mocskos Tisza” és „Diktátor” skandálásba kezdett. A hírre elindult Gaudi-Nagy Tamás jogvédő, hogy beszéljen a Tisza Párt szimpatizánsaival. Kinézett a Kodály köröndi gyülekezőre Dopeman is, de még a felvonulás előtt távozott.
Mi vagyunk a hangos többség
– jelentették be, majd a megjelentek együtt elénekelték az Ismerős arcok Nélküled című számát, és a félig lezárt Andrássy úton elindult a mintegy ezer főből álló menet a Parlament elé, ahol a szervezők szerint már szintén gyülekeznek a velük szolidáris tüntetők.
Éles a kontraszt a Pride és a Pride-, valamint Tisza-ellenes felvonulás között. Előbbin a technozene volt az uralkodó, utóbbin a Gyöngyhajú lány üvölt az Omegától az Andrássy úton, ahol egy órával korábban még szivárvány színű zászlók lengtek, most magyar lobogó van mindenkinél, illetve a menet elején egy keresztet is visznek. A vonuláshoz folyamatosan csatlakoznak, nagyjából kétezren vonulnak, többek között Németh Balázs fideszes országgyűlési képviselő is megjelent.
Nem leszünk Brüsszel pincsije, és nemet mondunk a genderpropagandára
− mondják a felszólalók, akik a menet élén egy golfautóból kihangosítva beszélnek folyamatosan a vonulókhoz. A tömeg felváltva skandálja, hogy „Viktor, Viktor”, majd Magyar Péter miniszterelnök neve hallatán, hogy „Hazaáruló, hazaáruló”. A szervezők a felvonulást biztosító rendőröknek üzenve kérték, ha az Erzsébet hídra kihelyezett Progress Pride-zászlókat a Dunába dobó férfi ellen intézkedtek, ugyanezt tegyék meg azokkal is, akik a magyar zászlót szedték le.


13
Gyülekező a Kodály köröndönGaléria: Pride-ellenes felvonulás(Fotó: Szollár Zsófi / Index)Galéria: Pride-ellenes felvonulás(Fotó: Szollár Zsófi / Index)
Már a Pride előtt megindult az ideológiák háborúja
A Budapest Pride ellen idén is többen fejezték ki nemtetszésüket, ezek közül kétségkívül a legismertebb az Erzsébet hídi zászlóháború. A Fővárosi Önkormányzat a hídra úgynevezett Progress Pride-zászlókat helyezett ki. Ez az eredeti szivárványos zászló további színekkel bővített változata, ammelyek transzneműeket, színes bőrűeket és HIV/AIDS-betegeket jelölnek. A zászlókat azonban leszedte, és mindet a Dunába hajította egy férfi, akit később a rendőrség azonosított, és rongálás vétsége miatt kihallgatott. A férfi beismerte tettét, majd kijelentette, hogy nem bánta meg, újra megtenné. A rongálással okozott kárt 2,6 millió forintra becsülték, ezért a törvények szerint akár három év szabadságvesztésre is ítélhetik.
Az eset után Novák Előd, a Mi Hazánk alelnöke és országgyűlési képviselője jelezte, a férfi büntetését kifizeti, majd a párt ifjúsági tagozatával magyar zászlókat helyeztek ki az Erzsébet hídra. Ezután jött ismét Karácsony Gergely, akinek az értelmezése szerint nemzeti ünnepet kíván csinálni a Pride-ból a Mi Hazánk, végül a főpolgármester úgy döntött, a két zászló vegyesen lesz kínt a hídon a felvonulás alatt.
Nem ez volt az egyetlen tiltakozás a Pride miatt. A felvonulást megelőző éjszaka több hatalmas molinó lepte el Budapest frekventált helyeit. A Nyugati téri felüljárón, a Váralagúton és az Erzsébet híddal szembeni hegyoldalon az alábbi feliratok jelentek meg:
- „Pride where sin becomes identity” (Nagyjából úgy fordítható, hogy a Pride az, ahol a bűn identitássá válik)
- „Szivárványba öltöztetett sötétség”
- „A szeretet nem ünnepli a bűnt”
A molinók szombat nappalra eltűntek, és arról sincsenek információk, hogy kikhez köthető az akció.
Miután a Pride véget ér, a politikai harc folytatódik, ugyanis a Mi Hazánk meghirdette a „Családi büszkeség menete” nevű felvonulást július 11-re, ahol terveik szerint kitüntetnék a Progressive Pride-zászlókat a Dunába dobó mogyoródi férfit.
(Borítókép: A Pride-ellenes felvonulás. Fotó: Szollár Zsófi / Index)
Olvasd tovább itt: index.hu
