Hárman tűntek el a Dunában, egyet holtan találtak.

Hárman tűntek el a Dunában, egyet holtan találtak.

Szombat délután három ember süllyedt el a Dunában, közülük az egyik holtan került elő, míg két másik után továbbra is keresést folytatnak a vízi rendőrök – tájékoztatott a Budapesti Rendőr-főkapitányság.

Egy fiatal férfi Iváncsa közelében merült el, és sajnos már nem tudták megmenteni az életét. Továbbra is keresik azt a férfit, aki a XI. kerületi Kopaszi-gátnál tűnt el a víz alatt, valamint egy 26 éves férfit is, aki Bajánál ment a vízbe, majd eltűnt.

A BRFK közlése szerint az esetek között akadt, aki úszni kezdett, más besétált a vízbe, míg egy valaki labdáért ugrott a Dunába.

A rendőrség figyelmezteti az embereket, hogy ismeretlen folyók mellett, nem kijelölt fürdőhelyeken és bányatavakban ne fürödjenek. Ezek a helyek kiszámíthatatlanok, és még a jó úszónak is veszélyesek lehetnek; a gyors áramlás bárkit elsodorhat, a meder hirtelen mélyebbé válhat, és a víz alatt rejtőző akadályok, illetve a hideg víz izomgörcsöt idézhet elő. Ha valaki alkoholt fogyasztott, semmiképpen se menjen a vízbe, mivel még a kisebb mennyiség is tragédiához vezethet.

A BRFK azt is hangsúlyozta, hogy a fuldokló után vízbe ugrani rendkívül kockázatos. A pánikba esett személy magával rántja a segítséget nyújtót, így a mentés során újabb baleset történhet.

„A mentési akciót mindig körültekintően kell végrehajtani, figyelembe véve a lehetséges kockázatokat. Ha lehetséges, próbáljunk a partról segíteni: kínáljunk fel hosszú ágat, kötelet, mentőövet vagy más úszóképes tárgyat, amibe a bajba jutott kapaszkodhat, amíg a segítség megérkezik” – írták.

Forrás hvg.hu