Horváth Lóránt ügyvéd, aki hét ukrán áldozat jogi képviselője az úgynevezett aranykonvoj ügyben, letartóztatást kér Orbán Viktor korábbi miniszterelnök, Farkas Örs volt államtitkár, Hajdu János, a Terrorelhárítási Központ volt vezetője és dr. Demeter Tamás, a NAV volt bűnügyi elnökhelyettese ellen. Az indítvány okaként a jogellenes fogva tartást és kényszervallatást említi, amelyek büntetése akár tizenkét év börtönt is jelenthet.
Horváth hangsúlyozza, hogy a nyomozásnak azt kell tisztáznia, hogy az ukrán pénzszállítók letartóztatása törvényes eljárás alapján történt-e, vagy politikai motivációk álltak a háttérben. Szerinte fontos kideríteni, hogy a hatóságok között milyen megbeszélések zajlottak, és ki irányította az intézkedések végrehajtását.
Az ügyvéd úgy véli, hogy a gyanúsítottak szabadlábon maradása veszélyeztetheti a nyomozás folyamatosságát, mivel így egymás védekezését összedolgozhatják, és bizonyítékokat befolyásolhatnak.
A legfrissebb hírek szerint a főügyészség dokumentumai alapján Orbán Viktor és mások felelőssége is vizsgálat alatt áll. Márciusban a magyar hatóságok egy ukrán pénzszállító konvojt állítottak meg pénzmosás gyanújával, de később jogellenes fogva tartás is felmerült. Az ügy állásáról a legfőbb ügyész hamarosan tájékoztatást ad. Horváth Lóránt később pontosította, hogy nem kérte a letartóztatásukat, csupán a gyanúsításukat.
Forrás hvg.hu
