Fejest ugrott a Balatonba, mentőhelikopter érkezett.

Fejest ugrott a Balatonba, mentőhelikopter érkezett.

Az Országos Mentőszolgálat vasárnapi Facebook-bejegyzésében egy megrázó eseményt osztott meg. Egy Veszprém megyei strandon segélykérő hívás érkezett, miután egy fiatal férfi fejest ugrott a sekély vízbe, majd elmerült. Sokan azonnal a segítségére siettek, kihúzták a vízből, és mentőt hívtak.

Kezdetben a férfi nem lélegzett, ezért a vízparton a mentésirányító utasításait követve megkezdték az újraélesztést, ami végül sikeres lett: a férfi légzése helyreállt, és néhány perccel később magához is tért. A helyszínre először mentőautó, majd esetkocsi és mentőhelikopter érkezett. A sérültet ellátták, fájdalmai voltak, lábait nem érezte, és nem tudta mozgatni.

A poszt záró részében emelik ki, hogy a férfi állapotának stabilizálása után légi úton kórházba szállították a mentők.

Forrás 24.hu